Կառավարությունը կթույլատրի մաքսային տարածքներում գտնվող աջ ղեկով ավտոմեքենաները ՀՀ տարածք ներմուծել մինչև ապրիլի 1-ը
13/02/2019 18:23
ՀՀ կառավարությունը վաղվա նիստում կքննարկի «Աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցների ներմուծումն արգելելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի նախագիծը:
ՀՀ պետական կառավարման շահագրգիռ մարմինների և «Ղեկը աջ» նախաձեռնության անդամների հետ շարունակվող քննարկումների արդյունքում մշակվել է «Աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցների ներմուծումն արգելելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը:
Նախագծի ընդունման դեպքում հնարավորություն կընձեռնվի ՀՀ մաքսային տարածքներում տեղակայված աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցները, ինչպես նաև այն աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցները, որոնց ձեռք բերման համար վճարումները կատարվել են մինչև 2018 թվականի դեկտեմբերի 30-ը, ՀՀ տարածք ներմուծել մինչև 2019 թվականի ապրիլի 1-ը:

Правительство разрешит до 1 апреля ввозить на территорию Армении скопившиеся на таможне праворульные машины
Правительства Армении обсудит на завтрашнем заседании законопроект о внесении изменений и дополнений в закон «О запрете на импорт транспортных средств с правым рулем».
Проект закона о внесении изменений и дополнений в закон Республики Армения «О запрете на импорт транспортных средств с правым рулем» разработан в результате продолжавшихся обсуждений между заинтересованными органами правительства и представителями инициативы «Правый руль».
В случае принятия проекта появиться возможность импортировать в страну до 1 апреля 2019 года скопившиеся на таможенной территории Армении праворульные автомашины, а также те транспортные средства с правым рулем, которые были приобретены до 30 декабря 2018 года.