Կառավարիչ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր շատ վատ պահեց իրեն. Մարուքյան
Ի՞նչ, Փաշինյանն ուզում էր, որ մենք էլ անընդհատ ծափ տա՞նք իր ելույթին, կառավարության ծրագրի քվեարկությունից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Հյուսիսային Կորեայի խորհրդարանում են ամեն 3 րոպեն մեկ ծափ տալիս առաջնորդին։ Գիտեք, սա մանկապարտեզ չի, ոչ մեկին թույլ չենք տալու իրեն այդ ձևով պահել, ու եթե չեն հասկացել, դրա համար ասացի՝ բարի գալուստ խորհրդարան», - ասաց Մարուքյանը։
Նա նշեց, թե վարչապետը պետք է հիշի, որ ինքն այլևս ընդդիմադիր գործիչ չէ։
«Սա ցույց չի, կներեք, սա գործադիր իշխանություն է, հետևաբար Փաշինյանը պետք է մի բան անի, հեղափոխական Նիկոլ Փաշինյանի և կառավարիչ Նիկոլ Փաշինյանի դերերի միջև տարանջատում տեսնի։ Կառավարիչ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր շատ վատ պահեց իրեն», -ասաց Մարուքյանը։

The National Assembly is not a kinder-garten, Bright Armenia party head Edmon Marukyan told the reporters today after the voting of the government’s program.
“Does he want us to applaud after his speech every time?” Marukyan said, adding that in South Korea they applaud to their leader every three minutes.
“It is not a kinder-garten. We will not allow anyone to behave in such way and if they have not understood I told them welcome to parliament,” Marukyan said.
He also stressed that the PM should remember that he is not an opposition leader anymore.
“It is not a demonstration but executive power, consequently Pashinyan must do something to differentiate between revolutionary Pashinyan and leader Pashinyan. Leader Pashinyan behaved very bad today,” Marukyan said.