«Ժողովուրդ». Փաշինյանը մտադիր է առաջիկայում պաշտոն առաջարկել ՀՅԴ-ական Արծվիկ Մինասյանին
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ իր աղբյուրների պնդմամբ` վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մտադիր է առաջիկայում պաշտոն առաջարկել ՀՅԴ-ական Արծվիկ Մինասյանին, որը թավշյա հեղափոխությունից հետո նրա կառավարության անդամ էր, զբաղեցնում էր ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնը:
Ըստ թերթի տեղեկությունների` Փաշինյանն այս քայլին է գնալու՝ հաշվի առնելով Մինասյանի փորձառությունը, նաև սա տեղավորվում է ՀՅԴ-ի հետ համագործակցության պատրաստակամության մասին իր հայտարարության տրամաբանության շրջանակներում:
Սակայն Արծվիկ Մինասյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում ասել է, որ չի լսել նման խոսակցություն, առավել ևս առաջակություն չի ստացել։
«Այնուամենայնիվ, եթե առաջակություն էլ լինի, չեմ ընդունի։ Չեմ համաձայնի որևէ քաղաքական պաշտոնի, որովհետև ես չեմ ուզում լինել մի կառավարությունում, որտեղ ուղղակի կատարող եմ լինելու», - նշել է նա՝ հավելելով, - «Սակայն պատրաստ եմ իմ ուժերի չափով օգնել իշխանություններին, առաջարկություններ անել և այլն»::

«Жоховурд»: Никол Пашинян собирается предложить должность Арцвику Минасяну
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что премьер-министр Никол Пашинян собирается в ближайшее временя предложить должность представителю АРФ «Дашнакцутюн» Арцвику Минасяну, который после бархатной революции был членом его правительства, занимал должность министра экономического развития и инвестиций Армении.
По сведениям издания, Пашинян идет на этот шаг, учитывая опыт Минасяна, кроме того,  это вписывается также в логику его заявления о готовности сотрудничать с АРФД.
Однако Арцвик Минасян заявил в беседе с корреспондентом газеты, что такого разговора он не слышал и, более того, не получал никакого предложения.
«Тем не менее, если даже поступит предложение, то я не приму его. Я не соглашусь ни на какую политическую должность, поскольку не хочу быть в правительстве, где я буду просто исполнителем», - сказал он, добавив: «Однако я готов по мере своих сил оказать помощь властям, вносить предложения и так далее».