«Ժողովուրդ». Փաշինյանը մտադիր է առաջիկայում պաշտոն առաջարկել ՀՅԴ-ական Արծվիկ Մինասյանին
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ իր աղբյուրների պնդմամբ` վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մտադիր է առաջիկայում պաշտոն առաջարկել ՀՅԴ-ական Արծվիկ Մինասյանին, որը թավշյա հեղափոխությունից հետո նրա կառավարության անդամ էր, զբաղեցնում էր ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի պաշտոնը:
Ըստ թերթի տեղեկությունների` Փաշինյանն այս քայլին է գնալու՝ հաշվի առնելով Մինասյանի փորձառությունը, նաև սա տեղավորվում է ՀՅԴ-ի հետ համագործակցության պատրաստակամության մասին իր հայտարարության տրամաբանության շրջանակներում:
Սակայն Արծվիկ Մինասյանը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում ասել է, որ չի լսել նման խոսակցություն, առավել ևս առաջակություն չի ստացել։
«Այնուամենայնիվ, եթե առաջակություն էլ լինի, չեմ ընդունի։ Չեմ համաձայնի որևէ քաղաքական պաշտոնի, որովհետև ես չեմ ուզում լինել մի կառավարությունում, որտեղ ուղղակի կատարող եմ լինելու», - նշել է նա՝ հավելելով, - «Սակայն պատրաստ եմ իմ ուժերի չափով օգնել իշխանություններին, առաջարկություններ անել և այլն»::

Zhoghovurd: Pashinyan plans to propose a post to Artsvik Minasyan
Citing its sources, Zhoghovurd paper writes that Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan is planning to propose a post to ARF-D member Artsvik Minasyan who was economic development and investments minister before the velvet revolution.
According to the paper, Pashinyan will undertake this step taking into consideration Minasyan’s experience and his earlier statement about readiness to cooperate with the ARF-D.
Speaking to the paper, Minasyan though said that he is not aware of such talks and has not received any proposal.
“Nevertheless, if the proposal is voiced I will not accept it. I will not agree to any political post as I do not want to be in a government where I will just be an implementor. But I am ready to assist the authorities as much as I can, give suggestions,” the paper cited him as saying.