ԱՄՆ-ում ՃՏՊ-ի հետևանքով մահացածների  թիվը երեք տարի անընդմեջ 40 հազարից չի նվազում
Միացյալ Նահանգներում ճանապարհատրանսպորտային պատահարների հետևանքով մահացածների  թիվը արդեն երեք տարի է 40 հազարից չի նվազում: Այս մասին տեղեկացնում է Անվտանգության ազգային խորհուրդ հասարակական կազմակերպությունը:
Անվտանգության ազգային խորհուրդը հրապարակել է ճանապարհներին պատահարների հետևանքով մահացության նախնական տվյալները: Նշվում է, որ Մեծ ռեցեսիայից հետո (2008 թվականի տնտեսական ճգնաժամ) ցուցանիշը արդեն 3 տարի անընդմեջ 40 հազարից չի նվազել:
«2018-ին վթարներում  մոտ  40 հազար  մարդ ՝ 2018 թվականի (40 231 զոհ) և 2016-ի թվականի (40 327) համեմատ 1 տոկոսով ավելի քիչ», - ասվում է կազմակերպության կայքում հրապարակված հաղորդագրությունում:

В США число смертей при ДТП третий год не опускается ниже 40 тысяч человек
Число смертей в результате дорожно-транспортных происшествий в США третий год не опускается ниже 40 тысяч, сообщает американская некоммерческая организация Национальный совет безопасности.
Национальный совет безопасности в среду опубликовал предварительные данные по смертности на дорогах. Отмечается, что показатель не опускался ниже 40 тысяч три года подряд впервые со времен Великой рецессии (экономический кризис 2008 года).
"В 2018 году приблизительно 40 000 человек потеряли жизни в автокатастрофах - уменьшение на 1% по сравнению с 2018 годом (40 231 смертей) и 2016 (40 327)", - говорится в заявлении, опубликованном на сайте организации.