Կամո Ավագումյանի «Էլիտ Գրուպ» հոլդինգը Մոսկվայում մսի վերամշակման նոր խոշոր գործարան կկառուցի
«Էլիտ Գրուպ» ընկերությունների խումբը Մոսկվայում խոշոր արդյունաբերական համալիր կկառուցի: «Մսից պատրաստված սննդամթերքի արտադրության համալիրի կառուցման» մասին ներդրումային պայմանագիր են ստորագրել Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը և ներդրող ընկերության սեփականատեր Կամո Ավագումյանը Սոչիում կայացած Ռուսական ներդրումային համաժողովի ժամանակ, հաղորդում է Москва 24-ը։
Ընկերությանն ավելի քան 3000 հեկտար մակերեսով հողատարածք է հատկացվել ՌԴ մայրաքաղաքի արևմտյան վարչական շրջանում: Նախագծի նախնական ներդրումները գնահատվում են 1.2 մլրդ ռուբլի: Շինարարությունը պետք է ավարտին հասցվի մինչև 2022-ի ավարտը:
Կառուցվելիք համալիրի մակերեսը կկազմի 28 000 քառ. մետր: Գործարանում ավելի քան 450 աշխատատեղ կստեղծվի:
Ձեռնարկությունը մասնագիտանալու է մսից պատրաստված կիսաֆաբրիկատների և ֆարշի արտադրության գործում: Արտադրությունը համապատասխանելու է առավելագույն խիստ էկոլոգիական պահանջներին, ներառյալ՝ մաքրման ժամանակակից սարքավորումների տեղադրումը:
«Էլիտ Գրուպ» հոլդինգն ստեղծվել է 1998-ին, ներկա պահին հանդիսանում է սննդամթերքի մեծածախ առևտրի խոշորագույն ձեռնարկություններից մեկը:

Компания Камо Авагумяна построит в Москве современный мясокомбинат
Группа компаний "Элитгрупп" построит в столице крупный промышленный комплекс. Инвестиционный контракт подписали Сергей Собянин и владелец компании-инвестора Камо Авагумян на Российском инвестиционном форуме в Сочи.
Как сообщает Москва-24, компании выделен земельный участок площадью более 3,1 гектара в Западном административном округе. В декабре прошлого года проекту был присвоен статус инвестиционного приоритетного проекта.
Первоначальные инвестиции в проект оцениваются в 1,2 миллиарда рублей. Строительство должно быть завершено до конца 2022 года. Площадь комплекса составит 28 тысяч квадратных метров. На производстве будет создано более 450 рабочих мест.
Предприятие будет специализироваться на выпуске мясных полуфабрикатов. Производство должно соответствовать максимально строгим экологическим требованиям, включая установку современных очистных сооружений.
Власти Москвы предоставит проекту льготы на весь срок действия контракта. В частности, региональная часть налога на прибыль снизится до 12,5 процента, налог на имущество организаций снизят до нуля, арендная плата за земельный участок подешевеет 0,01 процента кадастровой стоимости.
Холдинг "Элитгрупп" был создан в 1998 году и в настоящее время является одним из крупных предприятий оптовой торговли продуктами питания.