96 տարեկանում մահացել է ԱՄՆ նախագահի բազմամյա թեկնածուն
Միացյալ Նահանգներում  96 տարեկանում մահացել է ամերիկացի քաղաքական գործիչ Լինդոն Լարուշ կրտսերը, որը 1976-ից 2004 թվականներն ընկած ժամանակահատվածում յուրաքանչյուր ընտրությանն առաջադրվել է երկրի նախագահի պաշտոնում:
Նշվում է, որ տարբեր տարիների նա ԱՄՆ ղեկավարի պաշտոնին իր թեկնածությունն առաջադրել է տարբեր քաղաքական ուժերի կողմից: Մասնավորապես՝ փորձել է երկիրը ղեկավարել՝ ներկայացնելով Լեյբորիստական կուսակցությունը և Դեմոկրատական կուսակցությունը: Նա փորձել է երկրի նախագահ դառնալ նաև  որպես անկախ թեկնածու:
Լարուշ կրտսերն այնքան էր ձգտում պետության ղեկավարմանը, որ 1992 թվականին նրա առաջադրմանը չխանգարեց նույնիսկ բանտարկությունը: Նա իր նախընտրական արշավն անցկացրել էր բանտախցից:
Նշվում է, որ նա տարբեր դավադրությունների տեսությունների կողմնակից էր, մասնավորապես՝ Արժույթի միջազգային հիմնադրամին մեղադրում էր զանգվածային սպանությունների համար, իսկ Մեծ Բրիտանիայի թագուհուն՝ թմրանյութերի առևտրի:

В возрасте 96 лет скончался многолетний кандидат в президенты США
В США в возрасте 96 лет умер американский политик Линдон Ларуш — младший, который баллотировался на пост президента страны на каждых выборах с 1976 по 2004 год.
Отмечается, что он выдвигал свою кандидатуру на пост главы США от различных политических сил. В частности, он пытался возглавить страну, представляя Лейбористскую и Демократическую партии, а также как независимый кандидат.
По данным агентства, Ларуш-младший так стремился возглавить государство, что его выдвижению в 1992 году не помешало даже тюремное заключение. Он провёл свою избирательную кампанию из камеры.
Уточняется, что мужчина был сторонником различных теорий заговора, в частности, он обвинял Международный валютный фонд в массовых убийствах, а королеву Великобритании — в торговле наркотиками.