«Ժամանակ». Աննա Հակոբյանը տեղափոխել է կառավարության շենք՝ վերահսկելի դարձնելու կառավարության աշխատանքը
16/02/2019 09:51
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կինը՝ Աննա Հակոբյանը, իր գրասենյակը տեղափոխել է կառավարության շենք: Քանի որ Արարատ Միրզոյանի ԱԺ նախագահ ընտրվելուց հետո նրա զբաղեցրած աշխատասենյակը դատարկ էր մնացել, այն զբաղեցրել է փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը, նրա աշխատասենյակում տեղավորվել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար էդուարդ Աղաջանյանը, իսկ Աղաջանյանի աշխատասենյակը և հարակից տարածքներն էլ զբաղեցրել է Աննա Հակոբյանի գրասենյակը:

«Жаманак»: Анна Акопян переехала в правительственное здание, чтобы контролировать работу правительства
16/02/2019 11:34
Газета «Жаманак» пишет, что супруга премьер-министра Никола Пашиняна – Анна Акопян – перевела свой офис в здание правительства. Поскольку после избрания Арарата Мирзояна председателем Национального Собрания его рабочий кабинет в правительстве пустовал, его занял вице-премьер Тигран Авинян, в кабинете Авиняна расположился руководитель Аппарата премьер-министра Эдуард Агаджанян, а кабинет Агаджаняна и прилегающие помещения занял офис Анны Акопян.
Это делается в рамках программы установления максимального контроля над деятельностью правительства», - пишет издание.