Սահմանադրական բարեփոխումները մեր օրակարգում են, սակայն պետության կառավարման մոդելի փոփոխության հետ կապված քննարկումներ դեռ չենք ունեցել, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը՝ անդրադառնալով ՀԱԿ առաջարկին՝ անցկացնել սահմանադրական հանրաքվե և վերադառնալ կիսանախագահական կառավարման համակարգի:
«Պատեհ պահի կքննարկենք նաև այդ առաջարկը», – ասաց նա:
ԱԺ փոխնախագահը չցանկացավ հստակեցնել իր դիրքորոշումը՝ նշելով, որ խոսքը քաղաքական շատ կարևոր որոշման մասին է և չի ցանկանում անձնական դիտարկումներ անել, քանի դեռ թիմային քննարկում տեղի չի ունեցել:
Դիտարկմանը, թե ՀԱԿ-ը հեղափոխության օրերից աջակցել է Նիկոլ Փաշինյանին, ի՞նչ է փոխվել հիմա, երբ նման բան է առաջարկում, արդյոք կա վստահության անկում վարչապետի նկատմամբ, Նազարյանն ասաց.
«Չեմ կարծում, պարզապես նրանք իրենց քաղաքական օրակարգն ունեն և ներկայացնում են այն, որևէ ենթատեքստ չեմ տեսնում»:
Նազարյանն ընդգծեց, որ թեև Սահմանադրական փոփոխությունների մասին այս պահին բան չի կարող ասել, բայց  հստակ է, որ ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունները լինելու են Ազգային ժողովի ուշադրության կենտրոնում ու փոփոխվելու են.

Constitutional changes are on our agenda, but we have not discussed the change regarding the change of state model of governance, vice speaker of the parliament Lena Nazaryan said at a briefing today, referring to the proposal of the Armenian National Congress on conduction of constitutional referendum and return to semi-presidential governance system.
“We will discuss the proposal at the proper time,” she said, not wishing to clarify her position over it, and adding that it is important decision and she would not like to express her personal opinion, as there was no team discussion.
To the comment that ANC supported Nikol Pashinyan during the revolution days and what changed now, why ANC proposed it, Nazaryan said they just have their political agenda and there is no any other pre-context in it.
She said she cannot tell anything about constitutional changes but the changes in the Electoral Code will be under the focus of the National Assembly.