Կառավարության ծրագրին ընդդիմադիրների հնչեցրած քննադատությունը մի փոքր սնանկ էր. Լենա Նազարյան
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Լենա Նազարյանը կարծում է, որ ընդդիմությունը դեմ քվեարկեց կառավարության ծրագրին, քանի որ առաջին անգամ կարողացավ ազատ գործել:
«Դեմ քվեարկեցին, ոչ թե այն պատճառով, որ այն վատն էր, այլ այն պատճառով, որ նրանք գործեցին ընդդիմադիր, ազատ: Գուցե առաջին անգամ քաղաքական դաշտում ընդդիմադիրները կարողացան ազատ գործել», - ասաց Նազարյանը:
Հարցին, թե ինչո՞ւ իշխանությունը չցանկացավ լսել ԲՀԿ-ին և նրանց առաջարկները մյուս ընդդիմադիր ուժի հետ քննարկել և ներառել ծրագրում, քանի որ ԲՀԿ-ն ծրագրի քննարկման օրերին պնդում էր, որ կողմ կքվեարկի ծրագրին, եթե իրենց առաջարկները տեղ գտնեն այնտեղ կամ գոնե լինի բանավոր պայմանավորվածություն այդ մասին, Նազարյանն ասաց.
«Եթե ունի առաջարկներ, ապա նա հնարավորություն ունի նաև առաջիկայում գործողությունների ծրագրերի քննարկման ժամանակ ներկայացնելու, ու եթե լավ առաջարկներ են, վստահ եմ, որ այդ փուլում կառավարությունը կներառի դրանք»:
Խոսելով ընդդիմության քննադատությունների մասին՝ ԱԺ փոխնախագահն ասաց, որ դրանք բովանդակային չէին ու երբ ինքը փորձում է հիշել այդ քննադատությունները, ապա միակ բառը, որ մտաբերում է՝ «մունաթ գալն է»:

Критика оппозиции была немного неубедительной – Лена Назарян
Вице-спикер Национального Собрания Лена Назарян считает, что оппозиция проголосовала против программы правительства, поскольку впервые получила возможность действовать свободно.
«Проголосовали против не потому, что программа плохая, а по той причине, что они повели себя как оппозиция, свободно. Возможно, впервые на политическом поле оппозиционеры смогли действовать свободно», - сказала Назарян.
На вопрос, почему власти не захотели выслушать партию «Процветающая Армения» и обсудить их предложения с другой оппозиционной силой, поскольку «Процветающая Армения» утверждала, что проголосует за программу, если ее предложения будут приняты или хотя бы будет достигнута устная договоренность об этом, Лена Назарян ответила:
«Если у нее есть предложения, то у нее будет возможность представить их в дальнейшем во время обсуждения программы действий, и если предложения будут хорошими, уверена, что правительство на данном этапе их примет».
Касаясь критики оппозиции, вице-спикер парламента заявила, что эта критика не была содержательной и когда она хочет вспомнить озвученную критику, единственное, что приходит на ум – «претензии».