Օգնելու ենք, որ տնտեսական հեղափոխություն տեղի ունենա. մեր ղեկավարի՝ Սոչի կատարած այցը դա է վկայում. Միքայել Մելքումյան (Տեսանյութ)
18/02/2019 11:55
ԲՀԿ-ն դեմ քվեարկեց կառավարության ծրագրին, բայց շահագրգռված է տնտեսական հեղափոխություն իրականացնելու համար, լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԲՀԿ խմբակցության պատգմավոր Միքայել Մելքումյանը:
«ԲՀԿ ղեկավարը և մենք հռչակել ենք, որ շահագրգռված ենք, որպեսզի տնտեսական հեղափոխությունը տեղի ունենա, միայն ասում ենք, որ այս ծրագրով չենք տեսնում, որ այն տեղի է ունենալու, որովհետև երբ շատ կոնկրետ չկան աղբյուրները և գործիքները, շատ արագ ժողովուրդը հիասթափվելու է, բայց մենք շահագրգռված ենք ու օգնելու ենք, և մեր ղեկավարի ու պատվիրակության Սոչի կատարած այցը դա է վկայում», - ասաց Մելքումյանը:
Խոսելով տնտեսական հեղափոխության համար անհրաժեշտ քայլերի մասին՝ Մելքումյանը նշեց, որ իր տեսլականը հետևյալն է՝ ՀՀ-ին խոշոր ներդրումներ են պետք, ընդ որում խոսքը տարեկան առնվազն 2.5-3 մլրդ դոլարի մասին է:

Мы заинтересованы в экономической революции, об этом свидетельствует визит нашего лидера в Сочи – Микаел Мелкумян
18/02/2019 14:50
Несмотря на то, что партия «Процветающая Армения» проголосовала против программы правительства, она заинтересована в проведении экономической революции, заявил сегодня на брифинге в парламенте депутат фракции «Процветающая Армения» Микаел Мелкумян.
«Руководитель партии «Процветающая Армения» и мы провозгласили, что заинтересованы в том, чтобы произошла экономическая революция. Мы просто говорим, что посредством этой программы не видим возможности проведения этой экономической революции, поскольку в программе нет конкретных источников и инструментов, народ в скором времени разочаруется. Но мы заинтересованы в этом и будем помогать, визит нашего лидера и делегации в Сочи свидетельствует об этом», - сказал Микаел Мелкумян.
Касаясь необходимых шагов для реализации экономической революции, Мелкумян отметил, что их концепция заключается в том, что Армении нужны крупные инвестиции, причем речь идет о  2.5-3 млрд. долларах в год.