Ջամուի և Քաշմիրի նահանգում հնդիկ չորս զինծառայող է զոհվել
Հնդկաստանի Ջամուի և Քաշմիրի նահանգում զինյալների հետ բախումների ընթացքում չորս զինծառայող, այդ թվում՝ մեկ մայոր է զոհվել, հայտնել է Hindustan Times թերթը՝ հղում անելով ոստիկանությանը:
Ինչպես նշվում է, Փուլվամա շրջանի գյուղերից մեկում տեղի ունեցած կարճ փոխհրաձգությունից հետո ոստիկանությունն ու զինված ուժերը շրջապատել են տարածքը և խուզարկություններ սկսել:
Լսվել է հրաձգություն, տեղի բնակիչներին խնդրել էին մնալ իրենց տներում:
Հինգշաբթի Ջամուի և Քաշմիրի նահանգում մահապարտ ահաբեկիչը պայթանյութով լի ավտոմոբիլ է պայթեցրել զինվորական շարասյան մոտ, ինչի հետևանքով, ըստ վերջին տվյալների՝ զոհվել է 45 մարդ՝ Կենտրոնական ռեզերվի ոստիկանության ուժերի (ռազմականացված ոստիկանական կառույց) զինծառայողներ:

В штате Джамму и Кашмир погибли четверо индийских военнослужащих
Четверо индийских военнослужащих, включая одного майора, погибли в понедельник в ходе столкновений с боевиками в штате Джамму и Кашмир, сообщает газета Hindustan Times со ссылкой на полицию.
Как отмечается, после короткой перестрелки в одной из деревень округа Пулвама полиция и вооруженные силы оцепили территорию и начали проводить обыски. На месте была слышна стрельба, местных жителей просили оставаться в своих домах.
В четверг в штате Джамму и Кашмир прогремел взрыв, когда конвой сотрудников сил полиции центрального резерва (CRPF) направлялся в округ Пулвама. Погибли 45 человек. Ответственность за нападение взяли на себя террористы из группировки "Джаиш-е-Мухаммад". МИД Пакистана заявил, что решительно отвергает попытки связать Исламабад с терактом без какого-либо расследования.