ՊԵԿ-ը հերքում է Ռաֆիկ Մաշադյանի պաշտոնանկ լինելու մասին տեղեկությունը
Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Ռաֆիկ Մաշադյանին պաշտոնից ազատելու մասին լուրերը սուտ են, իրականությանը չեն համապատասխանում, Aysor.am-ի խնդրանքով մեկնաբանելով տարածված տեղեկությունները՝ ասաց ՊԵԿ լրատվական ծառայության ղեկավար Լուսինե Մկրտչյանը։
«Արդեն զարմանալի չեն նման լուրերը, որոնք դարձել են լրահոսի անբաժան մասը։ Իհարկե, նման տեղեկություն չկա։ Այդ լուրեը չեն համապատասխանում իրականությանը», - ասաց Մկրտչյանը։
Նկատենք՝ վերջին շրջանում ամենատարբեր տեղեկություններ են տարածվում ՊԵԿ ղեկավարության շրջանում այս կամ այն պաշտոնյայի պաշտոնանկության մասին։ Մասնավորապես, այսօր Irakanum.am-ը գրել էր, որ ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Ռաֆիկ Մաշադյանը պաշտոնանկ կարվի։

Комитет госдоходов опровергает сведения об отставке Рафика Машадяна
Слухи об освобождении от должности заместителя председателя Комитета государственных доходов (КГД) Рафика Машадяна не соответствуют действительности, заявила пресс-секретарь КГД Лусине Мкртчян, комментируя по просьбе Aysor.am распространенные сведения об отставке Машадяна.
«Подобные слухи уже не вызывают удивления и стали неотъемлемой частью новостей. Конечно, подобной информации нет. Эти слухи не соответствуют действительности», - сказала Мкртчян.
Отметим, в последнее время распространяются различные сведения об отставках в руководстве Комитета государственных доходов или того иного чиновника. В частности, сегодня Irakanum.am сообщил о том, что заместитель председателя КГД Рафик Машадян будет отстранен от должности.