Խորհրդարանի ութերորդ պատգամավորը լքեց բրիտանական  Լեյբորիստական կուսակցությունը
Ջոան Ռայանը դարձել է Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի ութերորդ պատգամավորը, որը լքել է Լեյբորիստական կուսակցությունը,  հայտնել է The Guardian-ը:
Ռայանը հայտարարել է, որ ինքը կուսակցության անդամ է եղել չորս տասնամյակ, սակայն այլևս չէր կարող դրանում մնալ հակասեմիտիզմի պատճառով: Նա հայտնել է անկախ խումբ անցնելու մասին, որն ստեղծել են ավելի վաղ կուսակցությունը լքած պատգամավորները:
Ավելի վաղ բրիտանացի միանգամից յոթ պատգամավոր  հայտարարել էր, որ դուրս է գալիս Լեյբորիստական կուսակցությունից, քանի որ դժգոհ է նրա ղեկավարությունից:

Переживающую раскол Лейбористскую партию Великобритании покинул восьмой депутат
Джоан Райан стала восьмым депутатом парламента Великобритании, покинувшим Лейбористскую партию, пишет в среду The Guardian.
Райан заявила, что она состояла в партии на протяжении четырех десятилетий, однако не могла больше оставаться в ней из-за антисемитизма. Она сообщила о переходе в независимую группу, образованную покинувшими ранее партию депутатами.
Ранее в понедельник сразу семь британских депутатов объявили, что выходят из Лейбористской партии. Они выразили мнение, что партия стала придерживаться ультралевых взглядов.