Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք հայ ազգային բարերար, հասարակական գործիչ Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի մահվան մասին. Բակո Սահակյան
20/02/2019 13:09
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 20-ին ցավակցական հեռագիր է հղել Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի ընտանիքին:
«Արցախում խոր ցավով տեղեկացանք հայ ազգային բարերար, հասարակական գործիչ Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի մահվան մասին։
Իր ողջ կյանքի ընթացքում նա մշտապես եղել է հարազատ ժողովրդի կողքին, ապրել նրա հոգսերով, սատարել հայրենիքին, ակտիվ մասնակցություն ունեցել սփյուռքում հայ ազգային կառույցների կայացման եւ ամրապնդման գործում՝ արժանապատվորեն շարունակելով իր գերդաստանի հայրենանվեր առաքելությունը:
Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի անմիջական մասնակցությամբ Արցախում իրականացվել են ռազմավարական նշանակություն ունեցող բազմաթիվ ծրագրեր տարբեր բնագավառներում: Արցախցիներն անսահման եւ անկեղծ հարգանք են տածում մեծ բարերարի նկատմամբ:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում նրանց տոկունություն եւ ոգու կորով։
Լուիզ Սիմոն Մանուկյանի անունը միշտ վառ կմնա նրան ճանաչողների սրտերում եւ մեր ժողովրդի հիշողության մեջ»:

В Арцахе с глубоким прискорбием узнали о смерти армянского национального благотворителя, общественного деятеля Луиз Симон Манукян – Бако Саакян
20/02/2019 13:29
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил 20 февраля телеграмму соболезнования семье Луиз Симон Манукян, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
«С глубоким прискорбием в Арцахе узнали о смерти армянского национального благотворителя, общественного деятеля Луиз Симон Манукян.
Всю свою жизнь она была рядом со своим родным народом, жила его заботами, помогала родине, принимала активное участие в деле становления и укрепления в Диаспоре армянских национальных структур, достойно продолжая патриотическую миссию своего рода.
При непосредственном участии Луиз Симон Манукян в Арцахе в разных сферах были осуществлены многочисленные стратегические программы. Арцахцы с безграничным и искренним уважением относятся к великому благотворителю.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю глубокие соболезнования всем родным и близким покойной, желаю стойкости и силы духа.
Память о Луиз Симон Манукян навсегда останется в сердцах знающих ее людей и в памяти нашего народа», - говорится в телеграмме Бако Саакяна.