ՀՀ վարչապետի բնակարանում շարունակում է ապրել նույն անօթևան ընտանիքը. Վլադիմիր Կարապետյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Երևանի Շենգավիթ վաչական շրջանում գտնվող բնակարանում շարունակում է ապրել այն նույն անօթևան ընտանիքը, որը նշված հասցեում բնակվում է դեռ անցած տարվա հուլիսից։ Aysor.am-ին այս մասին տեղեկացրեց վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը՝ հավելելով, որ սա գործադիրի ղեկավարի անձնական կյանքն է և ինքն այլ մանրամասների չի տիրապետում։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարական առանձնատուն տեղափոխվելուց հետո իր բնակարանը հատկացրել էր անօթևան ընտանիքի:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի տիկինը` Աննա Հակոբյանը «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում պատմել էր, որ այդ ընտանիքի անդամները դիմել էին իրեն մի քանի հարցով, որոնցից մեկը նաև բնակարանի խնդիրն էր:
«Այդ ընտանիքում ապրում է դաունի սինդրոմով 23 տարեկան տղա: Ընտանիքում տղամարդ չկա. տատիկն է, մայրիկը և երեխաները: Մայրիկը միայնակ է հոգում իրենց ապրուստը: Մինչ այս ապրում էին եկեղեցու հովանավորությամբ ինչ-որ բնակարանում, որի տերը որոշել էր վաճառել բնակարանը: Նրանց նոր բնակության վայր ապահովելու հրատապ կարիք էր առաջացել»,- ասել էր Աննա Հակոբյանը:

В квартире премьер-министра Армении продолжает жить та же семья – Владимир Карапетян
В квартире премьер-министра Армении Никола Пашиняна в административном районе Шенгавит продолжает жить та же необеспеченная  жильем семья, которая переселилась туда еще в июле прошлого года. Об этом Aysor.am сообщил пресс-секретарь премьер-министра Владимир Карапетян, добавив, что это личная жизнь главы правительства и другими подробностями он не владеет.
Напомним, после переезда премьер-министра Никола Пашиняна на правительственную дачу его квартира была предоставлена семье, у которой нет жилья.
Супруга премьер-министра Анна Акопян в беседе с информагентством «Арменпресс» рассказала, что члены этой семьи обратились к ней с несколькими вопросами, одна из которых касалась проблемы жилья.
«В этой семье живет 23-летний мальчик с синдромом Дауна. В семье нет мужчины: бабушка, мать и дети. Мать в одиночку заботится обо всей семье. До этого они жили в каком-то доме под покровительством церкви, владелец которой решил продать квартиру. Необходимо было срочно предоставить им новое место жительства», - рассказала Анна Акопян.