Եթե որևէ մեկը որոշել է իր պարգևավճարը նվիրաբերել «Իմ քայլին», ես դրանից տեղյակ չեմ. Աննա Հակոբյան
Առաջին անգամ եմ լսում, որ տարբեր գերատեսչությունների պարգևավճարների մեծ մասը ուղղվել են հիմնադրամին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Իմ քայլը» և «City of smile» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը:
«Առաջին անգամ եմ նման բան լսում, բայց հաստատապես նման տեղեկություն չունեմ: «Իմ քայլը» հիմնադրամին 110 տարբեր կազմակերպություն և անհատ է նվիրատվություն արել, ու չգիտեմ՝ ովքեր են եղել: Եթե որևիցե մեկը որոշել է իր պարգևավճարը նվիրաբերել «Իմ քայլին», ես դրանից տեղյակ չեմ», - ասաց Հակոբյանը:
Դիտարկմանը, թե մամուլում եղել են հրապարակումներ, որ մարզպետներին ստիպել են իրենց պարգևավճարները փոխանցել հիմնադրամի հաշվեհամարին, Աննա Հակոբյանը ասաց, որ ինքն անձամբ մարզպետների մեծ մասին չի էլ ճանաչում ու նման հորդոր չէր կարող լինել:

Если кто-то решил пожертвовать свою премию фонду «Мой шаг», то я не в курсе – Анна Акопян
Впервые слышу о том, что большая часть премий различных ведомств были направлены в фонд, заявила сегодня в ходе встречи с журналистами председатель Совета попечителей благотворительных фондов «Мой шаг» и «City of smile» Анна Акопян.
«Я впервые слышу о подобном, но таких сведений у меня твердо нет. В фонд «Мой шаг» поступили пожертвования от 110 различных организаций и частных лиц и я не знаю, кто они. Если кто-то решил пожертвовать свою премию фонду «Мой шаг», то я не в курсе этого», - сказала Акопян.
На замечание, что в СМИ были публикации об том, что губернаторов заставили перечислить свои премии на расчетный счет фонда «Мой шаг», Анна Акопян сказала, что сама лично даже не знакома с большей частью губернаторов и посему подобного призыва не могло быть.
«Эти слухи просто нелепы», - сказала она.
Ранее Анна Акопян заявила о том, что за шесть месяцев на счет благотворительного фонда «Мой шаг» поступило 859 млн. 55 тысяч драмов.