Ես ամեն երազ չեմ մեկնաբանելու, ես ուժեղանում եմ այդ ալիքից. Դավիթ Սանասարյանը՝ իրեն կալանավորելու մասին
21/02/2019 14:39
Ուսումնասիրություններից հետո հանրությունը կտեղեկանա, կտեսնի, թե ինչի մասին է խոսքը, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պետական վերահսկողական ծառայության պետ Դավիթ Սանասարյանը՝ անդրադառնալով «Ֆրեզեն» ՍՊԸ-ի տնօրեն Հրանտ Պիվազյանի՝ իր հասցեին հնչեցրած մեղադրական հայտարարություններին։
Հիշեցնենք՝ Հրանտ Պիվազյանը պնդում է, որ պետական վերահսկողական ծառայությունը փորձում է խոչընդոտել իրենց ընկերության գործունեությունը:
«Մենք օրենքով մեզ վերապահված լիազորություններն ենք իրականացնում։ Ես որևէ մասնավորի հանդիպելու կարիք չունեմ։ Մենք նայում ենք օրենքի տառը պահպանելուն։ Նրանից հետո, թե ում շահը ոնց... Ուսումնասիրություններ ենք անում։ Հուսով եմ՝ հաջորդ շաբաթ այստեղ հանդիպելիս կկարողանամ խոսել այլ հանգամանքների մասին ևս», - ասաց նա։
Անդրադառնալով իր հնարավոր կալանավորման մասին լուրերին՝ Դավիթ Սանասարյանը  հավաստիացրեց, որ նման խնդիր չկա։
«Ուզում եմ՝ ինձ ուշադիր նայեն։ Ես ձերբակալվողի նմա՞ն եմ։ Իրենց երազներն են։ Ամեն պատի տակի հնչած բամբասանքներն, առհասարակ, չեմ մեկնաբանում։ Շատերը պատվեր են կատարում, շատերը երազ են տեսնում, փորձում են իրենց երազը գրեն իրենց ֆեյսբուքում կամ իրենց քարոզչամիջոցում։ Ես ամեն երազը չեմ մեկնաբանելու։ Ես ուժեղանում եմ այդ ալիքից, որովհետև նշանակում է, որ մենք նոր փուլ ենք մտնում՝ ավելի նպատակասլաց փուլ։ Մեզ համար համար կապ չունի՝ ով ով է, ինչի համար է արել, ոնց է արել։ Մենք օրենքի տառն ենք պահպանում», - ընդգծեց Սանասարյանը։

Я не собираюсь комментировать каждый сон, я от этой волны становлюсь сильнее – Давид Санасарян о возможном аресте
21/02/2019 17:38
После завершения проверок общественность будет проинформирована и узнает о чем идет речь, заявил сегодня после заседания правительства журналистам начальник Государственной контрольной службы Давид Санасарян, касаясь озвученных директором ООО «Фрезен» Грантом Пивазяном обвинений в его адрес.
Напомним, Грант Пивазян утверждает, что Государственная контрольная служба пытается препятствовать деятельности их компании.
«Мы осуществляем предоставленный нам законом контроль. У меня нет нужды встречаться с каким-то частным лицом. Мы следим за соблюдением буквы закона. Только после этого, чьи интересы и как… Проводим проверки. Надеюсь, при встрече на следующей неделе смогу поговорить более подробно и о других обстоятельствах», - сказал он.
Касаясь слухов о возможном аресте, Давид Санасарян заверил, что подобной проблемы нет.
«Хочу, чтобы внимательно посмотрели на меня. Я похож на того, кто может быть арестован? Это они видят во сне. Я вообще не комментирую сплетни по углам. Многие выполняют заказ, многие видят сны, пытаются написать о своих снах в Facebook или в своих средствах агитации. Я не собираюсь комментировать каждый сон. Я от этой волны становлюсь сильнее, поскольку это значит, что мы вступаем в новый этап, более целеустремленный. Для нас не имеет значения, кто есть кто, почему и как сделал. Мы соблюдаем букву закона», - сказал Санасарян.