ՀՀ ժողովրդից գողացողը պետք է խայտառակվի, բարոյապես ոչնչացվի. Վարչապետ
Կառավարության այսօրվա նիստին ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը ներկայացրեց Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Եվրոպական միության միջև «ԵՄ-ն Հայաստանի համար. Տարածքային զարգացում» (հատուկ պայմաններ) ֆինանսավորման համաձայնագրի ստորագրման առաջարկությանը հավանություն տալու մասին որոշման նախագիծը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ այսպիսի դրամաշնորհներ ստացել են և էլի են ստանալու: «Երբ գումարում ենք այս դրամաշնորհնեը, աստղաբաշխական թվեր ենք ստանում, եթե այս գումարների էֆեկտիվ ծախսումը ապահովենք, չի կարող դա արդյունք չտալ, չի կարող ՀՀ քաղաքացին իր վրա կոնկրետ փոփոխություն չզգալ», - ասաց նա և նշեց, որ պետք է հարյուր տոկոսանոց երաշխքիներ ստեղծեն, որ նպատակային է ծախսվում բոլոր գումարները՝ պետական միջոցները, վարկային դրամաշնորհային միջոցները:
«Եթե մարդու կյանքում բան չի փոխվում, նշանակում է՝ ինչ-որ մի տեղ ինչ-որ մեկը ինչ-որ մի բան գողանում է, ուրիշ տարբերակ չկա», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը: Նա կառավարության ներկայացուցիչներին հորդորեց վայրկյան անգամ զգոնությունը չթուլացնել կոռուպցիոն երևույթների դեմ պայքարի նկատմամբ:
«Այսօր էլ Հայաստանում վերցնում են կաշառք, երբ ունենում ենք կոնկրետ փաստով ձերբակալություններ, դրա ուղիղ ապացույցն է: Բայց եթե կա այդ երևույթը, դա նշանակում է, որ մենք ոչ թե ամիսը մեկ, երկու այդ հարցով ձերբակալություն ունենանք այլ՝ տասը, քսան: Ինձ չի հետարքրքում դա գործող նախկին պաշտոնյա է, որ կուսակցության ներկայացուցիչ է, իմ ընտանիքի անդամ է, հարևանի ընտանիքի անդամ է. ՀՀ ժողովրդից գողացողը պետք է բռնվի, ամբաստանվի, խայտառակվի, բարոյապես ոչնչացվի և ուղարկվի բանտ», -ասաց նա։

Those who rob from people must be ashamed, morally destroyed and sent to jail: Armenia’s PM
Armenia’s economic development and investments minister Tigran Khachatryan briefed at the cabinet sitting today on the bill approving the proposal on signing EU for Armenia: Territorial Development funding contract signed between Armenia and the EU.
The Prime Minister stressed that such grants have been received and the process will continue. “When we sum up these grants we get huge numbers, so if we manage to ensure effective use of these sums it cannot give no result and it cannot have no impact on Armenian citizen,” he said, adding that all the means, grants, state means must be used effectively.
“If nothing changes in the lives of the people it means somewhere, someone is stealing something, there is no other way,” Pashinyan said. He urged the government representatives not to lose soberness even for a second and not weaken fight against corruption.
“Today still bribes are being taken in Armenia, and this is being proved by concrete arrests. But if this phenomenon exists, it means that we will not have one or two arrests in a month but 10, 20. I am not interested whether it is a former official, party representative, my family member, those who steal from people of Armenian must be caught, convicted, ashamed, morally destroyed and sent to jail,” he said.