Մադուրոյի կուսակիցը Գուաիդոյին ճանաչել է Վենեսուելայի ժամանակավոր նախագահ
Վենեսուելայի կառավարող Միասնական սոցիալիստական կուսակցությունից պատգամավոր և  ռազմական հետախուզության նախկին ղեկավար Ուգո Կարվախալը նախօրեին  ընդդիմության առաջնորդ Խուան Գուայդոյին ճանաչել է հանրապետության նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
«Պարոն Վենեսուելայի ժամանակավոր նախագահ Խուան Գուայդո Մարկես, Ձեր առջև է  ևս մեկ զինվոր, որը պատրաստ է պայքարելու հանուն ազատության և ժողովրդավարության», - ասել է նա Twitter-ում հրապարակված տեսաուղերձում:
Տեսաուղերձում Կարվախալը, որ ռազմական հետախուզությունը գլխավորել է նախկին նախագահ Ուգո Չավեսի օրոք, նաև  անօրինական է համարել պետության գործող ղեկավար Նիկոլաս Մադուրոյի կառավարությունը և վենեսուելացի զինվորականներին կոչ է արել չխանգարելու արտասահմանյան մարդասիրական օգնության ներկրմանը երկիր:

Однопартиец Мадуро признал Гуайдо временным президентом Венесуэлы
Депутат из правящей Единой социалистической партии Венесуэлы и бывший глава военной разведки Уго Карвахаль в четверг признал лидера оппозиции Хуана Гуайдо временно исполняющим обязанности президента республики.
"Господин временный президент Венесуэлы Хуан Гуайдо Маркес, перед вами еще один солдат, готовый бороться за свободу и демократию", - сказал он в видеообращении, опубликованном в Twitter.
В нем Карвахаль, возглавлявший военную разведку при экс-президенте Уго Чавесе, также назвал незаконным правительство действующего главы государства Николаса Мадуро и призвал венесуэльских военных не мешать ввозу в страну иностранной гуманитарной помощи.