Մոսկվայի և Երևանի հարաբերություններում սեպ խրելն անհնար է. Արարատ Միրզոյան
Մոսկվայի և Երևանի հարաբերություններում սեպ խրելն անհնար է և որոշ քաղաքական ուժերի, երրորդ երկրների փորձերն ապարդյուն են, այսօր Մոսկվայում հայտարարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը՝ ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի լիագոումար նիստում իր ելույթի ժամանակ։
Նրա խոսքով՝ երկրների միջև ակտիվ երկխոսություն է ընթանում պետությունների ղեկավարների մակարդակով:
«Անկեղծ, բարեկամական երկխոսությունը հատկապես կարևորություն է ստանում այն համատեքստում, որ սեփական լոբբիստական հետաքրքրությունների ու լրատվամիջոցներում կասկածելի մանիպուլյացիաների միջոցով, մեր երկների որոշ շրջանակների ու երրորդ երկրների կողմից փորձ է արվում Հայաստանում ու Հայաստանի շուրջ տեղի ունեցող գործընթացները ներկայացվել կեղծ լույսի ներքո՝ փորձ անելով ստեղծել չհասկացվածություն կամ անորոշություն՝ այսպիսով թուլացնելով մեր ընդհանուր դիրքերը միջազգային հարթակներում ու մեծացնելով մեր պետությունների խոցելիությունն արտաքին մարտահրավերների դեմ», - ասել է Արարատ Միրզոյանը։
«Ամենայն պատասխանատվությամբ ցանկանում եմ հայտարարել՝ նման փորձերն ապարդյուն են և ի սկզբանե դատապարտված են ձախողման, որովհետև մեր հարաբերություններում սեպ խրելն անհնար է», - ընդգծել է ՀՀ ԱԺ նախագահը։

It is impossible to seed disaccord in Armenian-Russian relations and the efforts of some political forces and third countries are vain, Armenian parliament speaker Ararat Mirzoyan said in his speech at Russian Federal Assembly plenary session in Moscow.
He said the two countries conduct an intensive dialogue on the level of heads of the countries.
“Frank, friendly dialogue is especially signified in the pre-context of attempts of some forces and third countries to present the developments in Armenia and over Armenia under false light to loosen our position in the international platform, increase our vulnerability before the external challenges,” Mirzoyan said.
“I state with absolute responsibility that such attempts are vain and are condemned to failure frim the very beginning, as it is impossible to seed disaccord in our relations,” the NA chairman stressed.