Ստավրոպոլում վթարի է ենթարկվել Հայաստանից մեկնած միկրոավտոբուսը
Հայաստանից մեկնած միկրոավտոբուսը չորեքշաբթի ցերեկը վթարի է ենթարկվել Ռուսաստանի Ստավրոպոլի երկրամասում, կան տուժածներ, «Интерфакс»-ին հայտնել է ՌԴ արտակարգ իրավիճակների նախարարության երկրամասի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայության ղեկավար Օլեգ Դեգտարյովը:
«Մոսկվայի ժամանակով ժամը 12:10-ին տեղեկատվություն է ստացվել առ այն, որ «Կավկազ» ֆեդերալ ավտոճանապարհի 223-րդ կիլոմետրի վրա՝ Կոչուբեեւսկոյե գյուղից ոչ հեռու, «Մերսեդես-Վիտո» միկոավտոբուսը, որը պատկանում էր Հայաստանից մասնավոր անձի, շրջվել է կյուվետի մեջ», - ասել է նա:
Ըստ նրա՝ միկրոավտոբուսում եղել է վեց մարդ, ներառյալ վարորդը:
«Բոլոր վեցն էլ՝ երեք տղամարդ և երեք կին, տուժել են: Նրանց տեղափոխել են Նեվիննոմիսկի քաղաքային հիվանդանոց», - նշել է գործակալության զրուցակիցը:
Նա նաև նշել է, որ «փոխգործակցություն է կազմակերպվել հայկական համայնքի հետ»:
«Ճանապարհատրանսպորտային պատահարի վայրը շրջափակված է ոստիկանության ուժերով, աշխատում են բոլոր արտակարգ ծառայությունները», - հավելել է Դեգտարյովը:

Автобус из Армении опрокинулся в кювет на Ставрополье
Микроавтобус с пассажирами попал в автоаварию днем в среду в Ставропольском крае, есть пострадавшие. Об этом сообщил агентству "Интерфакс" глава пресс-службы Главного управления МЧС по краю Олег Дегтярев.
"В 12:10 по Москве поступила информация о том, что на 223-м километре федеральной автодороги "Кавказ", недалеко от села Кочубеевское микроавтобус "Мерседес-Вито", принадлежащий частному лицу из Армении, опрокинулся в кювет", - сказал Дегтярев.
По его словам, в микроавтобусе находились шесть человек, включая водителя.
"Все шесть человек пострадали - трое мужчин и трое женщин. Пострадавшие доставляются в городскую больницу Невинномысска", - отметил собеседник агентства.
Он также уточнил, что "организовано взаимодействие с армянской диаспорой".
"Место ДТП оцеплено силами полиции, работают все экстренные службы", - добавил Дегтярев.
В свою очередь, информированный источник сообщил агентству, что все пострадавшие - граждане Армении.