Վարչապետ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը Սպահանում է (Լուսանկարներ)
Շարունակվում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնական այցն Իրանի Իսլամական Հանրապետություն: ՀՀ կառավարության ղեկավարը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի և իր գլխավորած կառավարական պատվիրակության հետ փետրվարի 28-ի առավոտյան Թեհրանից մեկնել է Սպահան, տեղեկացնում են կառավարության լրատվական ծառայությունից։
Նիկոլ Փաշինյանը Սպահանի նահանգապետ Աբբաս Ռեզայիի ուղեկցությամբ այցելել է Նաղշ-Է Ջահան հրապարակ, որը համարվում է քաղաքի կենտրոնական հրապարակը, որտեղ տեղակայված են հոգևոր և մշակութային տարբեր կառույցներ:
Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանը եղել են «Իմամի», «Շեյխ Լոթֆոլլահ» մզկիթներում, «Ալի Քապու» պալատում և «Քեսարիեհ Բազարի»-ում: Շրջայցի ընթացքում նրանք ծանոթացել են իրանական հոգևոր և մշակութային կառույցների պատմությանը:
Նիկոլ Փաշինյանն Աբբաս Ռեզայիի հետ աշխատանքային ճաշի ընթացքում կարևորել է Իրանի նահանգների և Հայաստանի մարզերի միջև համագործակցությունը, ինչին հատկապես կնպաստեն փոխադարձ այցելությունները, բարեկամական կապերի ստեղծումը, գործնական քայլերի իրականացումը:
Սպահանի նահանգապետը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի վարչապետին իրենց նահանգ այցելելու համար և բարձր գնահատել Սպահանի հայ համայնքի դերը նահանգի զարգացման գործում:
Օրվա երկրորդ կեսին նախատեսված է վարչապետ Փաշինյանի հանդիպումը Սպահանի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

PM-led delegation is in Isfahan
Prime Minister Nikol Pashinyan continues his official visit to the Islamic Republic of Iran. Early on February 28, the Premier, his spouse Anna Hakobyan and the Armenian government delegation left Tehran for Isfahan.
Accompanied by Isfahan Governor Abbas Rezaei, Nikol Pashinian went to Nakhsh-E Jahan Sqaure, the central square of the city where many spiritual and cultural facilities are located.
Nikol Pashinyan and Anna Hakobyan visited Imam and Sheikh Lothollah mosques, Ali Qapu Palace and Kesariyeh Bazari. During the tour, they were briefed on the history of Iranian spiritual and cultural institutions.
During the working dinner hosted by Abbas Rezaei, Nikol Pashinyan stressed the importance of cooperation between Iranian provinces and Armenian regions, which can be promoted by mutual visits, friendly contacts and practical steps.
The Governor of Isfahan thanked the Armenian Prime Minister for visiting his province and praised the Armenian community for the role played in the development of Isfahan.
In the second half of the day, Prime Minister Pashinyan is scheduled to meet with representatives of the Armenian community in Isfahan.