Մարտի 1-ն ակնհայտ քաղաքականացված է. Էդուարդ Շարմազանով (Տեսանյութ)
Մարտի 1-ը հետևանք էր ատելության, անհանդուրժողականության քարոզի, որն ամիսներ շարունակ տեղի ունեցավ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի քաղաքական աջակիցներով հանդերձ, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Մարտի 1-ը դրա տրամաբանական շարունակությունն էր: Դժբախտաբար, նոր իշխանությունը մարտի 1-ը փորձեց սարքել իր քաղաքական օրակարգի գլխավոր խաղաքարտը, բայց նախապես ասեմ, որ դա չի հաջողվելու», - ասաց նա:
Շարմազանովն ընդգծեց, որ թեև Փաշինյանը հայտարարեց, որ մարտի 1-ը բացահայտված է, բայց ինքն առ այսօր չի տեսել տասը զոհի մասով բացահայտումներ:
«Խայտառակ քաղաքական դրդապատճառներով գործ է հարուցվել երկրորդ նախագահ Ռոբետ Քոչարյանի և ՀԱՊԿ նախկին գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովի վրա», - նշեց Շարմազանովը՝ ընդգծելով, որ մարտի 1-ն ակնհայտ քաղաքականացված է:
Նա ընդգծեց, որ պետք է դուրս գալ մարտի 1-ի ճահճից, մինչդեռ հարց է, թե որքանով է դա ձեռնտու օրվա իշխանություններին:

March 1 obviously politicized: Eduard Sharmazanov
March 1 was a result of propaganda of hatred, intolerance carried out by Levon Ter-Petrosyan and his associates, Republican party spokesperson Eduard Sharmazanov said, speaking to Aysor.am.
“March 1 was its logical continuation. Unfortunately, the new authorities tried to make the March 1 the key playing card on its political agenda, but I want to say beforehand that they will not succeed,” he stressed.
Sharmazanov said that though Pashinyan stated that March 1 case has been revealed but we have not seen any revelations regarding the ten deaths.
“With shameful political motives a criminal case has been filed against second president Robert Kocharyan, ex-secretary general of the CSTO Yuri Khachaturov,” Sharmazanov said, stressing that the March 1 is obviously politicized.
He stressed the necessity of going out of the March 1 bog while the issue is how beneficial it will be for today’s authorities.
“We must have strength to go out of March 1 bog and take the issue to exclusively legal field,” he said.