Վրաստանի նախագահը Իլհամ Ալիևին. Մեր պետությունները նույն ողբերգությունն են ապրում
Փետրվարի 27-ին Բաքվում պաշտոնական այցով գտնվող Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանը սենսացիոն հայտարարություն է արել:
«Վերջին տարիներին մեր երկրները միանման ողբերգությունների միջով են անցել: Մենք այսօր զգում ենք, թե ինչ է նշանակում օկուպացիան երկրի համար, երբ քո տարածքային ամբողջականությունը խաթարված է: Օկուպացիոն գծերը բաց վերքեր են մեզ համար, որոնք իրենց հերթին խոչընդոտում են մեր զարգացմանը: Այդուամենայնիվ, չնայած այդ ողբերգություններին, մենք կարողացել ենք ամրապնդվել և զարգացնել մեր տնտեսությունները՝ որպես անկախ երկիր մեր ճանապարհը շարունակելու համար», - հայտարարել է Սալոմե Զուրաբիշվիլին, ում խոսքը մեջբերված է պաշտոնական հաղորդագրություններում։
Ըստ պաշտոնական լրահոսի, Զուրաբիշվիլին այսպիսով ուղիղ համեմատություն է անցկացրել Լեռնային Ղարաբաղի ու Աբխազիայի ու Հարավային Օսիայի խնդիրների միջև։

Our countries passed through similar tragedies: Georgia’s president to Aliyev
Georgia’s president Salome Zourabichvili who was in Baku on February 27 on an official visit stated at the meeting with Azerbaijani president Ilham Aliyev that during the recent years their two countries have passed through the similar tragedies.
“During the recent years our countries have passed through similar tragedies. Today we feel what occupation means for a country, when your territorial integrity is breached. The occupation lines are open wounds for us and impede our development,” Zourabichvili stated, adding that despite these tragedies, they managed to strengthen and develop their economies to continue their path as independent states.
With this Georgia’s president has drawn parallels between the Nagorno Karabakh and Abkhazia and South Ossia issues.