Հիասթափության ալիքը համատարած է, մարդկանց մի զգալի մասը դեռ չունի այդ խիզախությունը՝ խոստովանելու, որ խաբված է. Աշոտյան
04/03/2019 12:45
Եթե խորհրդարանական ընտրությունները ապրիլին կազմակերպվեին, Փաշինյանն իր դաշինքով մաքսիմում 50 տոկոս ձայն կհավաքեր, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը։
«Եթե ընտրությունները կազմակերպեին ապրիլին, ակնհայտ է, որ կլինեին բոլորովին այլ արդյունքներ։ Հիասթափության ալիքը համատարած է, մարդկանց մի զգալի մասը դեռևս չունի այդ խիզախությունը՝ խոստովանելու, որ խաբված է: Մարդը դժվար է խոստովանում, որ ինքը «քցվել ա», որ իրան օգտագործել են», - ասաց Աշոտյանը։
Նա համոզմունք հայտնեց, որ հերթական իշխանափոխությունից հետո կքայքայվի դեկտեմբերին անցկացված ընտրությունների՝ որպես Հայաաստանի պատմության ամենաժողովրդավար ընտրություն լինելու մասին միֆը:
«Հերթական իշխանափոխունից հետո 2018 թվականի խորհրդարնական ընտրությունների բրենդավորումը որպես մեր պատմության ամենապուպուշ ընտրությունների փուչիկը շատ արագ կպայթի, ես ձեզ հավաստիացնում եմ», - ասաց նա:

Surge of disappointment is great, people find it difficult to confess of being deceived: Armen Ashotyan
04/03/2019 12:52
If the parliamentary election would have been conducted in April, Pashinyan and his bloc would have gathered maximum 50% votes, vice chairman of the Republican party Armen Ashotyan told the reporters today.
“If the elections would have been conducted in April, obviously completely other results would have been registered. The surge of disappointment is great, part of the people do not have the courage to confess of being deceived. A person finds it difficult to confess about being deceived, being used,” Ashotyan said.
He expressed conviction that after the regular change of power the myth that the December elections were the most democratic in the history of Armenia will be ruined.