ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորները խորհրդարան են եկել Արցախի Հանրապետության դրոշներով
ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորներն այսօր Ազգային ժողովի արտահերթ նիստին իրենց հետ դահլիճ են բերել Արցախի Հանրապետության դրոշները:
Մինչ նիստի մեկնարկը ԲՀԿ խմբակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն ասաց, որ այդ կերպ իրենց խմբակցությունը փորձում է իր աջակցությունը ցույց տալ Արցախին:
«Այսօր Արցախի հետ կապված լուրջ խնդիր կա: Ազգովի պետք է այդ հարցը բարձրացնենք, կապ չունի իշխանություն, թե ընդդիմություն՝ մենք պետք է կարողանանք միասնական որոշում կայացնել, որովհետև դա ազգի ճակատագրի խնդիրն է: Իմն ու քոնը չկա», - ասաց Ծառուկյանը:

Депутаты фракции «Процветающая Армения» пришли в парламент с флагами Арцаха
Депутаты фракции «Процветающая Армения» пришли сегодня на внеочередное заседание парламента с флагами Республики Арцах.
До начала заседания парламента председатель фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян заявил, что тем самым депутаты фракции выражают свою поддержку Арцаху.
«Сегодня есть серьезная проблема, связанная с Арцахом. Мы должны озвучить этот вопрос всем народом, не имеет значения – оппозиция или власть. Мы должны суметь принять единое решение, поскольку это вопрос судьбы нашего народа. Здесь нет моего или твоего, это касается всех», - заявил Гагик Царукян.