Խիստ մտահոգիչ են խաղաղ ցուցարարների նկատմամբ ոստիկանների բռնության մասին արժանահավատ ահազանգերը. Դանիել Իոաննիսյան
14/03/2019 18:16
Խիստ մտահոգիչ են խաղաղ ցուցարարների նկատմամբ ոստիկանների բռնության մասին արժանահավատ ահազանգերը, Facebook-յան իր էջում գրել է «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» հասարակական կազմակերպության համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը։
«Օպերայի սրճարաները պետք է հանվեն, բայց՝
1) Խիստ մտահոգիչ են խաղաղ ցուցարարների նկատմամբ ոստիկանների բռնության մասին արժանահավատ ահազանգերը: Մենք 2015-ին երկու շաբաթով փակել էինք Բաղրամյանը և նույն իրավունքը պետք է ունենան սրճարանատերերը, եթե նույնքան մարդ հավաքեն:
2) Պետական և տեղական իշխանությունը պետք է առավել կանխատեսելի լինի բիզնեսի համար: Այդ սրճարանների ղեկավարները պետք է շատ ավելի շուտ ծանուցվեին, որպեսզի ողջամիտ ժամանակ ունենային իրենց բիզնեսը վերակազմակերպելու համար»,-գրևել է Իոաննիսյանը։

Достоверные сообщения о применении насилия против мирных митингующих вызывают крайнюю обеспокоенность – Даниел Иоаннисян
14/03/2019 18:53
Вызывают крайнюю обеспокоенность достоверные сообщения о применении полицейскими насилия против мирных участников акции протеста, написал на своей странице в Facebook координатор общественной организации «Объединение информированных граждан» Даниел Иоаннисян.
«Кафе на прилегающей к Оперному театру территории должны быть перенесены, но
1) Достоверные сообщения о применении насилия в отношении мирных митингующих вызывают крайнюю обеспокоенность. Мы в 2015 году на две недели перекрыли проспект Баграмяна и такое же право должны иметь владельцы кафе, если соберутся столько же людей.
2) Государственные и местные власти должны быть максимально прогнозируемыми для бизнеса. Владельцы этих кафе должны были быть уведомлены намного раньше, чтобы иметь разумное время для реорганизации своего бизнеса», - написал Даниел Иоаннисян.