Հանրապետականը վատը չի եղել, թալանել ա, բայց չի քանդել, իսկ ինքը մի տարի ա եկել ա, սարքելու փոխարեն դրած քանդումա. ցուցարարը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
14/03/2019 13:06
Եթե հանկարծ քաղաքապետը չեկավ, բենզինը լցնելու եմ վրես ու վառեմ, հայտարարեց Օպերայի հարակից տարածքի սրճարանների ապամոտնաժման դեմ բողոքող ցուցարարներից մեկը:
Նա նշեց, որ երեկ ցուցարարները գնացել են քաղաքապետարան, մինչդեռ ոչ ոք իրենց չի ընդունել:
«Հեղափոխություն ենք արել, որ էսօրվա օրով մնանք առանց գո՞րծ: Ընտանիք ենք պահում: Մի օրվա մեջ դրել քանդում են: Ո՞ւր են՝ վարչապետը, քաղաքապետը, թե՞ քաղաքապետը վախում ա, բեմի վրայա,  չի կարում գա: Երեկ գնացել, հասել ենք քաղաքապետարան, փախել ա ընդեղից, վախում ա ժողովրդից: Հիմա ուզում եմ Փաշինյանի կառավարությանը հայտարարել՝ Նիկոլ Փաշինյանը, որ ասում ա՝ Հանրապետականը վատն ա եղել, Հանրապետականը թալանել ա, էսօր հիմա ասում եմ՝ պարոն Փաշինյան, Հանրապետականը վատ չի եղել, թալանել ա, բայց չի քանդել, իսկ ինքը մի տարի ա եկել ա, սարքելու փոխարեն դրած քանդումա՝ չմտածելով, որ 1000-ից ավելի ընտանիք մնում է անգործ», - ասաց ցուցարարը:
Նշենք, որ առավոտից ցուցարարները փակ են պահում Մաշտոցի պողատա-Թումանյան խաչմերուկը: Ցուցարարները նախ փակել էին Մաշտոցի պողոտայի հատվածը: Ոստիկանները, բռնի ուժ կիրառելով, բացեցին Մաշտոցի պողոտայի հատվածը, որից հետո ցուցարարները նստացույց սկսեցին Թումանյան փողոցի հատվածում: Ոստիկաններն այս պահին փորձում են, ուժ կիրառելով, բացել Թումանյան փողոցը:

Республиканцы не были плохими, может быть, грабили, но не разрушали, а он и года нет, как пришел к власти, уже все разрушает – митингующий Николу Пашиняну
14/03/2019 13:53
«Если мэр Еревана не придет сюда, я оболью себя бензином и подожгу», - заявил один из участников акции протеста против демонтажа кафе вокруг Оперного театра.
Он отметил, что вчера митингующие пошли в мэрию Еревана, но их никто не принял.
«Разве мы сделали революцию, чтобы сегодня остаться без работы? Мы содержим семьи. Решили взять и разрушить все за один день. Где премьер-министр, руководитель района, или руководитель района боится, не может прийти сюда. Вчера мы пошли, добрались до мэрии, а он сбежал оттуда. Что, боится народа? Сейчас хочу обратиться правительству Пашиняна. Когда Никол Пашинян говорит, что Республиканцы были плохими, Республиканцы грабили, сегодня я отвечаю ему: господин Пашинян, Республиканцы не были плохими, может быть, грабили, но не разрушали. И года нет, как он пришел к власти, а уже разрушает все, вместо того, чтобы строить, не думая о том, что более 1000 семей лишаются работы», - сказал участник акции.
Отметим, что сегодня с утра мэрия Еревана начала работы по демонтажу кафе в центре Еревана, на прилегающей к зданию Национального академического театра оперы и балета им. Александра Спендиаряна территории.
Собственники и сотрудники демонтируемых вокруг Оперного театра кафе около часа частично перекрыли перекресток проспекта Маштоца и улицы Туманяна. Полицейские, применив грубую силу, разблокировали часть проспекта Маштоца, после чего митингующие начали сидячую акцию на улице Туманяна. Сейчас полицейские пытаются силой освободить улицу Туманяна.