Նախկին կոնգրեսականը հայտարարել է ԱՄՆ նախագահի ընտրություններին մասնակցելու մտադրության մասին
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի նախկին անդամ Բեթո Օ'Ռուրքը մտադիր է իր թեկնածությունն առաջադրել ԱՄՆ  նախագահի 2020 թվականի ընտրություններում: Տեխաս նահանգը ներկայացնող օրենսդիրն այդ մասին  հայտարարել է Vanity Fair ամերիկյան հանդեսի քաղաքական հավելվածի լրագրողներին տված հարցազրույցում:
«Դուք, հավանաբար, հասկանում եք, որ ես պատրաստվում եմ թեկնածու առաջադրվել,-հրատարակությունը մեջբերել է Օ՛Ռուրքի խոսքը:-Դա ճիշտ է: Կարծում եմ՝ ինձ մոտ կստացվի»:
Ավելի վաղ, այս տարի Օ՛Ռուրքը հայտարարել էր, որ շուտով վերջնական որոշում կկայացնի՝ նախագահական մրցավազքին մասնակցելու վերաբերյալ: Նա չէր բացառել, որ կհավակնի սենատորի պաշտոնին:

Экс-конгрессмен Бето О'Рурк заявил о намерении баллотироваться на пост президента США
Бывший член Палаты представителей Конгресса демократ Бето О'Рурк намерен баллотироваться в президенты США в 2020 году. Об этом экс-законодатель, представлявший штат Техас, заявил в опубликованном в среду интервью журналистам политического приложения американского журнала Vanity Fair.
"Вы, вероятно, понимаете, что я собираюсь баллотироваться, - приводит слова О'Рурка издание. - Это правда. Думаю, у меня это получится". "Я хочу участвовать", - добавил он.
Ранее в этом году О'Рурк заявлял, что вскоре примет окончательное решение относительно участия в президентской гонке. Он не исключал, что будет претендовать на пост сенатора.