Այսօր աշխատանքներն ավարտեցինք. վաղը կշարունակենք ավելի շատ և մեծ ուժերով. Վիկտոր Մնացականյանն՝ ապամոնտաժման մասին
14/03/2019 18:52
Այսօր աշխատանքներն ավարտեցինք, մենք ևս մի քանի օրվա աշխատանքներ ունենք, լրագրողներին ասաց Կենտրոնի թաղապետ Վիկտոր Մնացականյանը։
«Կարծում եմ՝ վաղը կշարունակենք ավելի շատ և մեծ ուժերով: Մեր համար կարևոր են նաև ծառերը: Հատուկ տեխնիկա պիտի բերենք, որ այդ ծառերն ազատագրենք նոր ապամոնտաժումը շարունակենք», - ասաց նա:
Մնացականյանը նշեց, որ ապամոնտաժման աշխատանքներից հետո կմեկնարկեն Օպերայի զբոսայգու վերականգնման աշխատանքները:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էին, որ մի շարք քաղաքացիներ բողոքի ակցիա էին իրականացնում՝ ընդդեմ Օպերայի հարակից տարածքի սրճարանների ապամոնտաժման: Քաղաքացիներն ահազանգել էին, որ իրենց նկատմամբ բռնություն է կիրառվում, որից հետո ԲՀԿ-ական պատգամավորներ Նաիրա Զոհրաբյանն ու Արման Աբովյանը եկել էին ցուցարարներին տեսնելու

Работы сегодня завершены, завтра они продолжатся с большей силой – Виктор Мнацакянян о демонтаже кафе
14/03/2019 19:13
Работы по демонтажу кафе на прилегающей к Оперному театру территории сегодня завершены, работы продолжатся еще несколько дней, заявил журналистам руководитель административного района Кентрон Виктор Мнацаканян.
«Думаю, что завтра мы будем работать дольше и с большими силами. Нам важны также деревья. Мы должны привезти специальную технику, чтобы освободить деревья, потом продолжить демонтаж», - сказал он.
Виктор Мнацаканян отметил, что после работ по демонтажу начнутся работы для восстановления Оперного сада.
Ранее сообщалось, что сегодня с утра сотрудники кафе на прилегающей к зданию Национального академического театра оперы и балета им. Александра Спендиаряна территории возобновили акцию протеста против сноса этих объектов. Граждане сообщили, что в их отношении применяется насилие и депутаты фракции «Процветающая Армения» Армен Абовян и Наира Зограбян пришли на Театральную площадь, чтобы выслушать их жалобы и допустить насилия в отношении граждан.