Նախագահ Սարգսյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի համանախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Վան Կրիկորյանին և կազմակերպության տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանին:
Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է կազմակերպության ակտիվ դերակատարումը Միացյալ Նահանգների հայ համայնքային կյանքում և ամերիկյան վարչակազմի շրջանում համահայկական օրակարգի հարցերը մշտապես բարձրացնելու գործում:
Վան Կրիկորյանն իր հերթին նշել է, որ Ամերիկայի հայկական համագումարը շարունակում է գործուն մասնակցություն բերել Հայաստանի զարգացմանն ու առաջընթացին՝ ակտիվորեն աշխատելով ԱՄՆ կառավարական կառույցների և ինստիտուտների հետ:

Президент Армен Саркисян принял сопредседателя Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки
Президент Армении Армен Саркисян принял сегодня сопредседателя Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки Ванa Крикоряна и регионального директора организации Арпи Варданян, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Президент Саркисян подчеркнул важность активной роли организации в жизни армянской общины в Соединенных Штатов и постоянного озвучивания вопросов всеармянской повестки в администрации США.
В свою очередь, Ван Крикорян отметил, что Армянская Ассамблея Америки продолжает действенное участие в прогрессе и развитии Армении, активно сотрудничая с правительственными институтами и институтами США.