Վիտալի Բալասանյանը Արցախի նախագահի ընտրություններում առաջադրվելու վերջնական որոշում չի կայացրել (Տեսանյութ)
18/03/2019 13:24
Արցախի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը 2020 թվականին կայանալիք Արցախի նախագահական ընտրություններում առաջադրվելու վերջնական որոշում չունի, թեպետ մամուլը նրան համարում է մրցակցային թեկնածուներից մեկը։
Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Վիտալի Բալասանյանը տեղեկացրեց, որ տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներ է անցկացնում, հանդիպելու է նաև Հայաստանի, Սփյուռքի ներկայացուցիչների, հոգևորականների հետ, ներկայացնում ծրագրերը։
«Երբ մեծամասնությունը հավանություն տա, և ես տեսնեմ, որ ժողովուրդը ցանկություն ունի ինձ հետ շարունակել աշխատել, առաջ շարժվել, ես կհայտարարեմ, որ մասնակցելու եմ թե՛ Ազգային ժողովի, թե՛ նախագահական ընտրություններին։ Արդեն իսկ կան կուսակցություններ, որոնք հայտարարել են ինձ սատարելու մասին և ինչու չէ, ես պետք է իրենց սատարեմ, որ մասնակցեն Ազգային ժողովի ընտրություններին», - ասաց Վիտալի Բալասանյանը։
Նշենք, որ 2020 թվականի սկզբին Արցախում անցկացվելու են նախագահի ու Ազգային ժողովի համաժամանակյա ընտրություններ։
Դիտարկմանը՝ այս պահին վերջնական որոշում առաջադրվելու մասին, ըստ էության չունի, Բալասանյանը պատասխանեց. «Այս պահի դրությամբ՝ ոչ։ Ես պետք է ուսումնասիրեմ, հանդիպեմ մարդկանց հետ համոզված լինեմ, որ կա ցանկություն ինձ հետ աշխատելու, կորոշեմ»։

Виталий Баласанян пока не принял окончательного решения о выдвижении на президентских выборах (Видео)
18/03/2019 14:30
Секретарь Совета безопасности Республики Арцах Виталий Баласанян пока не принял окончательного решения о выдвижении своей кандидатуры на предстоящих в 2020 году президентских выборах в Арцахе.
В беседе с корреспондентом Aysor.am Виталий Баласанян сообщил, что проводит встречи с представителями различных сфер, собирается встретиться также с представителями, священнослужителями Армении и Диаспоры, представить свои программы.
«Когда большинство одобрит, и я увижу, что народ хочет продолжать работать со мной, двигаться вперед, я объявлю о том, буду ли я участвовать и в парламентских, и в президентских выборах. Уже есть партии, которые заявили мне о своей поддержке и почему бы нет, я должен поддержать их на выборах в парламент», - сказал Виталий Баласанян.
Напомним, в начале 2020 года в Республике Арцах пройдут выборы президента и Национального Собрания.
На замечание, по сути, на данный момент окончательного решения об участии в президентских выборах не принято, Виталий Баласанян ответил: «На данный момент, нет. Я должен изучить, встретиться с людьми и быть уверенным, что они хотят со мной работать, потом решить».