Վենեսուելայի բանակի գեներալներից մեկը Գուայդոյին երկրի նախագահ է  ճանաչել
Վենեսուելացի գեներալ Կառլոս Ռոտոնդարոն երկուշաբթի  ընդդիմության առաջնորդ Խուան Գուայդոյին ճանաչել է Բոլիվարյան Հանրապետության նախագահ: Համապատասխան հայտարարությունը նա արել է NTN24 հեռուստաալիքի հետ կայացած հարցազրույցի ժամանակ:
«1987 թվականին ես երդում տվեցի պաշտպանելու հայրենիքը և  նրա համար տալու կյանքս: Սակայն այդ երդումը չէր նշանակում պաշտպանել անձեռնահաս և կոռումպացված կառավարություն: Անշուշտ, ես Խուան Գուայդոյին Վենեսուելայի ժամանակավոր նախագահ եմ ճանաչում», - ասել է նա:
Ռոտոնդարոն երկրի զինված ուժերին էլ է կոչ արել «վարվելու հենց այդ կերպ»: «Ես դավաճան չեմ, ես միշտ նվիրված եմ իմ հայրենիքին»,- հավելել Է նա: Նշվում է, որ ներկայում գեներալը գտնվում է Կոլումբիայի տարածքում, որի իշխանություններից նա ապաստանի տրամադրում է խնդրել:

Один из генералов армии Венесуэлы признал Гуайдо президентом страны
Венесуэльский генерал Карлос Ротондаро в понедельник признал лидера оппозиции Хуана Гуайдо президентом Боливарианской Республики. Соответствующее заявление он сделал во время интервью с телеканалом NTN24.
"В 1987 году я дал клятву защищать страну и отдать за нее жизнь. Однако эта клятва не означала защищать некомпетентное и коррумпированное правительство. Конечно, я признаю Хуана Гуайдо временным президентом Венесуэлы", - сказал он.
Ротондаро также призвал остальные вооруженные силы "поступить таким же образом". "Я не предатель, я всегда предан своей родине", - добавил он.
Отмечается, что в настоящее время генерал находится на территории Колумбии, у властей которой он запросил предоставление убежища.