Թրամփն իր աշխատավարձի քառորդ մասը նվիրաբերել է ներքին անվտանգության նախարարությանը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը  100 հազար դոլար նվիրաբերել է երկրի ներքին անվտանգության նախարարությանը, այս մասին նա հայտնել է իր Twitter-յան էջում՝ գրառմանը կցելով նշված գումարի չեկը, որը նա դուրս է գրել գերատեսչությանը:
«Չնայած մամուլը չի սիրում այդ մասին գրել, ես դրա կարիքը չունեմ էլ, ես ամեն տարի նախագահական 400 հազար դոլար աշխատավարձը զոհաբերում եմ տարբեր գերատեսչությունների»,- գրել է Թրամփը:
Թրամփի անձնական ունեցվածքը գնահատվում է մի քանի միլիարդ դոլար: Նախագահի պաշտոնը ստանձնելուց հետո նա իր ընկերությունների կառավարումը փոխանցել է:
ԱՄՆ նախագահն իր նվիրատվությունը կատարել է Մեքսիկայի սահմանին պատի կառուցման շուրջ վեճերի ֆոնին, որի համար Կոնգրեսը հրաժարվել էր փող հատկացնել: Միջոցները պետք է հատկացվեին ներքին անվտանգության նախարարությանը, որին և Թրամփը փողը փոխանցել է:

Трамп пожертвовал четверть зарплаты министерству внутренней безопасности
Президент США Дональд Трамп пожертвовал 100 тысяч долларов министерству внутренней безопасности страны, об этом глава государства сообщил в своем Twitter, приложив к записи фото чека на указанную сумму, который он выписал ведомству.
"Хотя пресса не любит об этом писать, а мне это и не нужно, я ежегодно жертвую зарплату президента в размере 400 тысяч долларов различным ведомствам", - написал Трамп.
Личное состояние Трампа оценивается в несколько миллиардов долларов. После вступления в должность президента он передал управление своими компаниями.
Пожертвование президент сделал на фоне споров вокруг строительства стены на границе с Мексикой, на которую конгресс отказался выделять деньги. Средства должны были быть выделены по линии МВБ, которому Трамп и перевёл деньги.