Նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաներին խորհուրդ եմ տալիս կոռուպցիոն ճանապարհով ձեռք բերված գույքը, փողը ներկայացնել ու խոստովանական ցուցմունք տալ. Նիկոլ Փաշինյան
19/03/2019 13:21
Նախկին բարձրաստիճան պաշտոնյաներին խորհուրդ եմ տալիս կոռուպցիոն ճանապարհով ձեռք բերված գույքն ու փողը վերադարձնել Հայաստանի Հանրապետությանը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Նախկին բոլոր բարձրաստիճան պաշտոնյաները, բոլոր պաշտոնյաները, խոսքը, շեշտում եմ, պաշտոնյաների մասին է, շատ կարևոր է, որ մենք հանկարծ բիզնեսի, ներբիզնեսային հարաբերությունների մեջ չմտնենք։ Բարձրաստիճան պաշտոնյաներին խորհուրդ եմ տալիս կոռուպցիոն ճանապարհով ձեռք բերած փող, գույք, ամեն ինչ...ներակայանալ իրավապահ մարմիններին, տալ խոստովանական ցուցմունքներ ու վերադարձնել այդ ամեն ինչը Հայաստանի Հանրապետությանը», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց՝ հարցը եղել ու կլինի օրակարգում:
«Եթե որևէ մեկը մտածում է, որ մենք մոռացել ենք այդ օրակարգի մասին... չենք կարող մենք այդ օրակարգի մասին մոռանալ, բացառված է, որ մենք դա մոռանանք։
Ես ասել եմ ու ասելու եմ, որ այո′, մեր իրավապահ մարմիններն այս ուղղությամբ պետք է առավել արդյունավետ գործեն։ Եթե այստեղ ես չտեսնեմ ռեալ փոփոխություններ, ուրեմն պետք է գնամ կոնկրետ քայլերի, որովհետև որևէ մեկը թող հույս չունենա, որ մենք այս օրակարգը կմոռանանք»։

Никол Пашинян: Советую бывшим высокопоставленным чиновникам представить приобретенные коррупционным путем имущество, деньги и дать признательные показания
19/03/2019 14:14
Советую бывшим высокопоставленным чиновникам вернуть Республике Армения приобретенные коррупционным путем имущество и денежные средства, заявил сегодня на пресс-конференции премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Все бывшие высокопоставленные должностные лица, подчеркиваю, речь касается должностных лиц, очень важно, чтобы мы не вмешивались в бизнес, в бизнес-отношения. Высокопоставленным чиновникам советую явиться в правоохранительные органы, дать признательные показания и вернуть Республике Армения приобретенные коррупционным путем деньги, имущество, все…», - сказал Никол Пашинян.
Он отметил, что этот вопрос был и останется в повестке.
«Если кто-то думает, что мы забыли об этой повестке… то заявляю, мы не можем забыть об этой повестке, это исключается.
Я говорил, и буду говорить, что да, наши правоохранительные органы должны работать в этом направлении эффективнее. Если я не увижу здесь реальных изменений, значит, должен буду пойти на конкретные шаги, и пусть никто не надеется, что мы забудем эту повестку», - заявил Никол Пашинян.