Կամ պետք է նախկին նախագահի դեմ քրգործ բացվի, կամ գործող վարչապետը պետք է պատասխանտվության ենթարկվի. քաղաքագետ
19/03/2019 18:25
Վարչապետը ասել է, որ գործարարները Բաղրամյան 26 հասցեում գտնվող շենք ճամպրուկներով փող էին տանում, այսինքն պարբերաբար պետական ծանրագույն հանցագործություն է կատարվել, նման գրառում է կատարել քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը:
«Վարչապետը ասել է, որ գործարարները Բաղրամյան 26 հասցեում գտնվող շենք ճամպրուկներով փող էին տանում, այսինքն պարբերաբար պետական ծանրագույն հանցագործություն է կատարվել։
Հիմա ասում է, որ սխալ են անում, որ իրեն են հարցնում, թե այդ հանցագործություններն ինչի չեն բացահայտվում, այսինքն այդ հարցը պետք է պատկան մարմիններին տրվի։ Վարչապետի հետ դժվար է չհամաձայնվելը։
Վարչապետը հայտարարության հիման վրա դատախազությունը պետք է քրեական վարույթ սկսեր․
1․ կամ նախկին նախագահի հանդեպ քրեական գործ պետք է բացվի ծանր պետական հանցագործություն կատարելու համար,
2. կամ գործող վարչապետի հանդեպ է պետք վարույթ սկսվի նախկին նախագահի "բարի համբավը" վարկաբեկելու ու պետական կարևորագույն իսնտիտուտի հանդեպ հանրային անվստահություն ստեղծելու համար։

Либо должно быть возбуждено уголовное дело в отношении экс-президента, либо действующий премьер должен быть привлечен к ответственности – политолог
19/03/2019 19:09
Политолог Степан Даниелян на своей странице Facebook обратился к озвученному премьер-министром сегодня заявлению о том, что бизнесмены чемоданами несли деньги в здание по адресу Баграмяна 26.
«Премьер сказал, что бизнесмены носили чемоданами деньги в здание по адресу Баграмяна 26, то есть периодически совершали тяжелейшее государственное преступление.
Сейчас говорит, что неправильно спрашивать у него, почему эти преступления не раскрываются, то есть, этот вопрос должен задаваться надлежащим органам. Сложно не согласится с премьер-министром.
На основании заявления премьер-министра прокуратура должна была начать уголовное производство:
1. Либо должно быть возбуждено уголовное дело в отношении экс-президента за совершение тяжелого государственного преступления,
2. Либо в отношении действующего премьер-министра должно быть начато производство за дискредитацию «хорошей репутации» экс-президента и формирование общественного недоверия к важнейшему государственному институту.
Если этого не делается, то нужно:
1․Либо генпрокурор должен понести наказание за невыполнение своих обязанностей,
2. Либо должно быть объявлено, что в Армении нет правоохранительных органов и Конституции», - написал политолог.