«Եթե նա մեզ լսի, հաստատ կմնանք նույն հպարտ քաղաքացիները». Գրավատների և փոխանակման կետերի աշխատակիցները պահանջում են Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպում
20/03/2019 11:34
Գրավատների և փոխանակման կետերի աշխատակիցները վաղ առավոտից շարունակում են բողոքի ակցիան ՀՀ կառավարության դիմաց։
Նրանք պահանջում են հիմնավորումներ` պետական տուրքը 60 անգամ բարձրացնելու նախաձեռնության վերաբերյալ:
«Մենք համարում ենք, որ վարչապետին սխալ խորհուրդներ են տվել ու եթե նա մեզ լսի, հաստատ կմնանք նույն հպարտ քաղաքացիները», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց ակցիայի մասնակիցներից մեկը։
«Հանդիպո՜ւմ, վարչապե՜տ» վանկարկումներով նրանք պահանջում են Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպում։
Հիշեցնենք, որ գրավատների համար ներկայիս 100 000 դրամ պետտուրքի փոխարեն նախատեսվում է սահմանել 6 մլն, փոխանակման կետերի համար՝ 50 000-ի փոխարեն 3 մլն դրամ:

Сотрудники ломбардов и обменных пунктов требуют встречи с Николом Пашиняном
Сегодня с раннего утра сотрудники ломбардов и обменных пунктов проводят акцию протеста перед зданием правительства Армении
Они требуют представить обоснования в связи с инициативой повышения государственной пошлины в 60 раз.
«Мы считаем, что премьер-министру дали неправильные советы и если он нас выслушает, то точно останемся теми же гордыми гражданами», - заявил в беседе с журналистами один из участников акции.
Участники акции протеста требуют встречи с Николом Пашиняном и скандируют «Встреча!», «Премьер!».
Напомним, согласно поправкам в закон «О государственных пошлинах», вместо нынешних 100 000 драмов предусматривается установить для ломбардов государственную пошлину в размере 6 млн., для пунктов обмена валюты вместо 50 000 драмов – 3 млн.