«Փաստ». Ով է «Սասնա ծռերի» նախագահի հավանական թեկնածուն Արցախում
«Փաստ» թերթը գրում է. «Նախօրեին Ժիրայր Սեֆիլյանը հայտարարել էր, որ նախագահական ընտրություններին հայտ ներկայացրած Սամվել Բաբայանի հետ կհամագործակցեն այն դեպքում, եթե նա պաշտպանի իրենց թեկնածուին:
Սեֆիլյանը համոզմունք էր հայտնել, որ ճիշտ կլինի, եթե Բաբայանը ոչ թե առաջադրվի, այլ աջակցողի դերում լինի՝ «մեր պատկերացրած նոր անձնավորությանը հասցնելու իշխանության»:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, այս պահին, որպես «Սասնա ծռերի» և Ս. Բաբայանի «միասնական թեկնածու» շրջանառվում է «Սասնա ծռերի» արցախյան գրասենյակի կորդինատոր Գեղամ Գրիգորյանի և տեղի ակտիվիստներից՝ Մխիթար Ավետիսյանի անունները: Վերջինս հայտնի է «Օրիֆլեյմի Մխիթար» անունով: Նրա առաջադրման շանսերն առավել հավանական են համարվում այն առումով, որ մասնակցել է ՊՊԾ գնդի գրավմանը, իսկ Արցախում «Սասնա ծռերի» համար նախընտրելի են վերոնշյալ կերպարով դեմքերը, այսպես կոչված, «թրծվածները»»:

«Паст»: Кто вероятный кандидат в президенты от «Сасна црер» на выборах в Арцахе
Газета «Паст» пишет, что накануне Жирайр Сефилян заявил, что они будут сотрудничать с представившим заявку на участие в президентских выборах в Арцахе Самвелом Бабаяном лишь в том случае, если он поддержит их кандидата.
Сефилян выразил убеждение, что было бы правильнее, если бы Самвел Бабаян не выдвигал свою кандидатуру, а содействовал «приходу к власти новой личности, которую мы представляем».
По сведениям издания, сейчас в качестве «единого кандидата» партии «Сасна црер» и Самвела Бабаяна муссируются имена координатора арцахского офиса «Сасна црер» Гегама Григоряна и местного активиста Мхитара Аветисяна. Последний более известен под именем «Орифлеймовский Мхитар». Шансы на его выдвижение считаются более вероятными в том плане, что он участвовал в захвате полка ППС, а в Арцахе для «Сасна црер» предпочтительнее подобные так называемые «закаленные» лица.