Նազարբաևի կարծիքը գերակա է լինելու ռազմավարական որոշումներ ընդունելիս. Տոկաև
Ղազախստանի նոր նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևն   պաշտոնամուտից հետո հայտարարել է, որ երկրի առաջին նախագահի՝ Էլբասի (ազգի առաջնորդ) Նուրսուլթան Նազարբաևի կարծիքը գերակա նշանակություն է ունենալու երկրի համար ռազմավարական բնույթի որոշումներ ընդունելիս, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Էլբասիի հեղինակավոր կարծիքը առանձնահատուկ, կարելի է ասել՝ գերակա նշանակություն է ունենալու ռազմավարական բնույթի որոշումներ մշակելիս և ընդունելիս», - նշել է Տոկաևը:
Նա նաև ընդգծել է, որ խորհրդարանի կողմից ընդունված օրենքների համաձայն, «Նուրսուլթան Աբիշևի Նազարբաևը միակ ու ցկյանս Էլբասին, ժողովրդի հայրն է մնում մեր երկրում»:

Мнение Назарбаева будет иметь приоритетное значение, заявил Токаев
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев после вступления в должность заявил, что мнение первого президента страны – Елбасы (Лидера нации) Нурсултана Назарбаева будет иметь приоритетное значение при принятии решений стратегического характера для страны, передает корреспондент РИА Новости.
"Авторитетное мнение Елбасы будет иметь особое, можно сказать, приоритетное значение при разработке и принятии решений стратегического характера", - отметил Токаев.
Он также подчеркнул, что, согласно принятым парламентом законам, "Нурсултан Абишевич Назарбаев остаётся единственным и пожизненным в нашей стране Елбасы, отцом народа".
Токаев напомнил, что Назарбаев является председателем Совета безопасности, а также председателем партии "Нур Отан", председателем Ассамблеи народа Казахстана, членом Конституционного совета.