Ինձ համար բացահայտում էր, որ բացի իր նեղ «կռուգից», Նիկոլ Փաշինյանը նաև կարդում է որոշ վերլուծաբանների. Քաղտեխնոլոգ (Տեսանյութ)
21/03/2019 13:30
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի ասուլիսից քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը նոր «մեսիջներ» չի լսել, այդ մասին նա ասաց այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը։
«Ինձ համար բացահայտում էր, որ բացի իր նեղ «կռուգից», Նիկոլ Փաշինյանը նաև կարդում է որոշ վերլուծաբանների, և այդտեղից հետևություններ է անում։ Ասում է, թե ոչ մի ոլորտում, բացի մի ոլորտից, ձախողումներ չեն եղել։ Ես կառավարության ղեկավարից չեմ սպասում, որ լսեմ, թե որտեղ է ձախողում եղել, որտեղ՝ ոչ։ Կառավարության ղեկավարից ես ուզում եմ լսել, թե որտեղ է ձեռքբերում եղել», - ասաց Կարեն Քոչարյանը։
Անդրադառնալով վարչապետի 4.5 ժամանոց ասուլիսին լրատվամիջոցների կողմից հնչեցրած հարցերին՝ քաղտեխնոլոգն ասաց, թե օրինակ, լավ կլիներ, եթե ավելի կարևոր հարցեր տրվեին, քան այն, թե ինչու է կինն ուղեկցում ամուսնուն։
«Կառավարության ղեկավարն Իրանի նման երկրում հայտարարում է բազմաթիվ օտարերկրյա գործակալների մասին և մինչև այսօր որևէ լրագրող չի հարցրել, թե դու դա ասել ես որպես խմբագիր՝ օդում կախված լուր, թե որպես երկրի ղեկավար, որը գիտի, որ վխտում են օտարերկրյա գործակալները և դրան ոչ մի իրավական գործողություն չի հետևում», - նկատեց Քոչարյանը։

Для меня стало открытием, что кроме своего узкого «круга» Никол Пашинян читает некоторых аналитиков - политтехнолог
21/03/2019 14:51
Политтехнолог Карен Кочарян во время пресс-конференции премьер-министра Никола Пашиняна не слышал новых «месседжей». Об этом Карен Кочарян заявил сегодня в ходе встречи с журналистами.
«Для меня стало открытием, что кроме своего узкого «круга» Никол Пашинян читает также некоторых аналитиков и делает выводы. Говорит, что ни в какой сфере, кроме одной, провалов не было. Я не ожидаю услышать от главы правительства, где были допущены провалы, а где нет. Я хочу услышать от руководителя правительства, где зафиксированы достижения», - сказал Карен Кочарян.
Касаясь озвученных журналистами вопросов в ходе длившейся 4.5 часов пресс-конференции,  политтехнолог заявил, что например, было бы лучше, если бы задавались более важные вопросы, чем тот, почему жена сопровождает мужа.
«Руководитель правительства делает в такой стране как Иран заявление о различных иностранных агентах и по сей день ни один журналист не спросил: ты сказал это как редактор, как висящий в воздухе слух, или как глава государства, который знает, что  страна кишит иностранными агентами и никаких правовых действий за этим не следует», - отметил Карен Кочарян.