Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ, տեղեկացնում են նախագահի մամուլի գրասենյակից։
Արմեն Սարգսյանը Նուրսուլթան Նազարբաևի հետ ունի երկարամյա անձնական ջերմ հարաբերություններ: Բարեկամական զրույցի ընթացքում հանրապետության նախագահն ընդգծել է Նուրսուլթան Նազարբաևի մեծ ներդրումը Հայաստանի և Ղազախստանի միջև գործընկերային հարաբերությունների զարգացման, մեր երկրների միջև քաղաքական, տնտեսական ու հումանիտար ոլորտներում համագործակցության խորացման գործում:
Նախագահը կարևոր է համարել նաև Նուրսուլթան Նազարբաևի նշանակալի դերը տարբեր ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում:
Արմեն Սարգսյանը Նուրսուլթան Նազարբաևին մաղթել է քաջառողջություն, և հաջողություն՝ ի շահ մեր պետությունների միջև բարեկամության ու համագործակցության ամրապնդման և Ղազախստանի հետագա առաջընթացի:
Հանրապետության նախագահը նաև ուղերձ է հղել Ղազախստանի Հանրապետության առաջին նախագահ, Անվտանգության խորհրդի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևին:

Президент Армен Саркисян провел телефонный разговор с Нурсултаном Назарбаевым
Президент Армении Армен Саркисян провел сегодня телефонный разговор с первым президентом Казахстана Нурсултаном Назарбаевым, сообщает пресс-служба президента Армении.
В ходе телефонного разговора Армен Саркисян подчеркнул роль Нурсултана Назарбаева в становлении и развитии дружественных отношений между Арменией и Казахстаном, в вопросе углубления сотрудничества между странами в политической, экономической и гуманитарной сферах.
Президент Армении подчеркнул значимую роль Нурсултана Назарбаева в рамках различных интеграционных процессах.
Армен Саркисян пожелал Нурсултану Назарбаеву крепкого здоровья и удачи во благо укрепления дружбы и сотрудничества между двумя странами и дальнейшего прогресса Казахстана.