Արմեն Սարգսյանը շնորհավորել է Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին Ղազախստանի նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ և շնորհավորել նրան պաշտոնը ստանձնելու առթիվ:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ երկու երկրների ու ժողովուրդների միջև առկա բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի ավանդույթներն ապագայում էլ կշարունակեն ծառայել իբրև վստահելի հիմք Հայաստանի ու Ղազախստանի միջև փոխշահավետ համագործակցության զարգացման ու խորացման համար:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին մաղթել է քաջառողջություն ու հաջողություններ, իսկ Ղազախստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում:
Հանրապետության նախագահը նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Ղազախստանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ: «Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք նոր խթան հաղորդել մեր երկրների միջև միջպետական փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը», - ասված է նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении поздравил Касым-Жомарт Токаева с вступлением в должность президента Казахстана
Президент Армении Армен Саркисян провел телефонный разговор с президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым и поздравил его с вступлением в должность.
Как сообщает пресс-служба президента, Армен Саркисян выразил уверенность, что существующие между двумя народами и странами традиции дружбы и взаимного уважения в дальнейшем также продолжат служить в качестве прочной основы для развития и углубления взаимовыгодного сотрудничества между Арменией и Казахстаном.
Армен Саркисян пожелал Касым-Жомарту Токаеву крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Казахстана – мира и процветания.
Президент направил также поздравительное послание Касым-Жомарту Токаеву, в частности, отметив: «Убежден, что совместными усилиями мы сумеем придать новый импульс повышению эффективности межгосударственного сотрудничества между нашими странами».