Ամեն բան չէ, որի մասին պետք է խոսել. Վանեցյանը՝ ՀՀ-ում օտարերկյա գործակալներին բացահայտելու մասին
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը կարծում է, թե ամեն բան չէ, որի մասին կարելի է խոսել։
Այսպես նա արձագանքեց Սպահանում հայ համայնքի հետ հանդիպման ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքերին, որ չպետք է թույլ տալ, որպեսզի «Հայաստանի Հանրապետությունում գործեն քաղաքական գործիչներ, որոնք ավելի շատ օտարերկրյա գործակալներ են, քան իրենց սեփական երկրի քաղաքացիներ»:
«Այդ հարցին վարչապետը տվել է իր գնահատականը։ Մենք ոչ միայն այդ հայտարարության հետ կապված, նաև իրականացնում ենք աշխատանքներ, որպեսզի այլ երկրների հատուկ ծառայությունների հետ առնչություն և կապեր ունեցող անձինք բացահայտվեն», - լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Արթուր Վանեցյանը։

Не обо всем нужно говорить – Артур Ванецян о разоблачении иностранных агентов в Армении
Директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении Артур Ванецян считает, что не обо всем нужно говорить.
Такое мнение Артур Ванецян выразил, касаясь высказывания премьер-министра Никола Пашиняна во время встречи с представителями армянской общиной Исфахана о том, что «мы не должны позволить, чтобы в Республике Армения действовали политики, которые являются скорее иностранными агентами, чем гражданами своей собственной страны»
«Премьер-министр дал свою оценку этому вопросу. Мы осуществляем работы не только в связи с этим заявлением, но и для того, чтобы были выявлены лица, имеющие отношения и связи со спецслужбами других стран», - заявил Артур Ванецяен в беседе с журналистами в парламенте.