Գանայում ավտոբուսների բախման հետևանքով 70 մարդ է մահացել
Ավելի քան 70 ուղևոր է մահացել Գանայի արևմուտքում երկու ավտոբուսների ճակատային բախման հետևանքով, հայտնել է mynewsgh.com լրատվական տեղական պորտալը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել ուրբաթ Հյուսիսային Կինտամպոյի շրջանում: Ճակատային բախումից հետո ավտոբուսներից մեկը բռնկել է, բոլոր ուղևորները տեղում մահացել են: Մյուս ավտոբուսը շրջվել է ճամփզրի առվի մեջ: Երկրորդ ավտոբուսի մի քանի ուղևորների հաջողվել է ողջ մնալ, տուժածներին տեղափոխել են տեղի հիվանդանոց:
Ենթադրաբար, որ պատահարի պատճառն է դարձել այն, որ ավտոբուսներից մեկի վարորդը քնել է ղեկին և դուրս եկել ճանապարհի հանդիպական գոտի: Կատարվում է քննություն:

В Гане более 70 человек погибли при столкновении двух автобусов
Более 70 пассажиров погибли в результате лобового столкновения двух автобусов на западе Ганы, сообщает местный новостной портал mynewsgh.com.
ДТП произошло в пятницу утром в округе Северный Кинтампо. После лобового столкновения один из автобусов загорелся, все пассажиры погибли на месте. Другой автобус опрокинулся в кювет. Нескольким пассажирам второго автобуса удалось выжить, пострадавшие были доставлены в местную больницу.
Предположительно, причиной ДТП стало то, что водитель одного из автобусов уснул за рулем и выехал на встречную полосу. Ведется расследование инцидента.