Լոռու մարզում դպրոցական էքսկուրսիայի ժամանակ 15-ամյա աշակերտը լուսանկարվելիս 200մ բարձրությունից ընկել է ձորը. նա մահացել է
22/03/2019 17:30
Քիչ առաջ արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Ժամը 16։20-ի սահմաններում արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության 911 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ստեփանավան քաղաքում, Լոռի Բերդում 150-200 մետր բարձրությունից երեխա է գլորվել անդունդը։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, դեպքի վայր են մեկնել Ստեփանավանի թիվ 40 հրշեջ փրկարարական ջոկատը՝ 1 մարտական հաշվարկով։
Փրկարարներին հաջողվել է հայտնաբերել ընկած քաղաքացուն, ով, պարզվել է, մահացել է։ Նա Ստեփանավան քաղաքի բնակիչ՝ թիվ 6 դպրոցի 10-րդ դասարանում սովորող, 15-ամյա Ալեքսանդր Պեպանյանն է։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ նա իր դպրոցական ընկերների ու դասվարի հետ այցելել է Լոռի Բերդ տարածքում գտնվող «Աշոտ Երկաթ» անունը ստացած հնաբերդի տարածք, որտեղ էլ ցանկացել է լուսանկարվել, սակայն սայթաքել ու վայր է ընկել մոտ 150-200 մետր դեպի անդունդը։

В Лорийской области школьник упал с 200-метровой высоты в ущелье: он скончался
В Лорийской области Армении сегодня произошло чрезвычайное происшествие. В 16:20, в службу «911» министерства по чрезвычайным ситуациям Армении поступило сообщение о том, что в городе Степанаван, в Лори Берде ребенок упал с высоты 150-200 метров в ущелье реки Дзорагет, требуется помощь спасателей.
Как сообщает фоторепортер Гагик Шамшян, на место происшествия выехал один боевой расчет из пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС.
Спасателям удалось обнаружить в прибрежной зоне ущелья ребенка, который, как выяснилось, скончался. Он житель города Степанаван, учащийся 10-го класса  школы №6, 15-летний Александр Пепанян.
По предварительным данным, он со своими школьными друзьями и классным руководителем поехал на экскурсию в крепость Ашота Ерката на территории Лори Берда, где хотел сфотографироваться, но поскользнулся и упал в ущелье с высоты 150-200 метров.