Ֆրանսիական Հավրի քաղաքապետը մերկ լուսանկարների պատճառով հրաժարական է տվել
Ֆրանսիայի Հավր քաղաքի ղեկավարը Լյուկ Լեմոնիեն իր մերկ լուսանկարների սկանդալի ֆոնին հրաժարական է տվել, գրում է Le Figaro թերթը:
Հաղորդվում է, որ Լեմոնիեի լուսանկարներն ուղարկվել են քաղաքապետարանի աշխատակիցներին, ինչպես նաև երկրի վարչապետ, նախկինում Հավրի քաղաքապետի պաշտոնը զբաղեցրած Էդուար Ֆիլիպին:
Շաբաթվա սկզբին France Bleu Normandie ռադիոյի եթերում մի կին, որը հաժարվել էր բացահայտել իր ինքնությունը, հայտարարել էր, որ ինքն է ուղարկել սկանդալային լուսանկարները: Նրա պնդմամբ՝ Լեմոնիեն այդ լուսանկարներով փորձել է գայթակղել իրեն: Պաշտոնյան կտրականապես հերքել է կնոջ հայտարարությունը:

Мэр французского Гавра ушел в отставку из-за скандала с фото в стиле "ню"
Мэр французского города Гавр Люк Лемонье ушел в отставку в связи со скандалом вокруг фотографий, на которых он фигурировал в обнаженном виде, пишет газета Figaro.
Сообщается, что пикантные фото градоначальника были разосланы сотрудникам муниципалитета, а также премьер-министру Эдуару Филиппу, ранее занимавшему пост мэра Гавра.
В начале недели в эфире радио France Bleu Normandie прозвучало интервью, в котором женщина, отказавшаяся назвать свое имя, заявила, что является отправительницей снимков. По словам женщины, таким образом она хотела изобличить Лемонье, который пытался соблазнить ее и с этой целью отправил ей свои фото в обнаженном виде. Он категорически отрицает приписываемые ему поступки.