Զիմբաբվեում ցիկլոնի հետևանքով զոհի թիվն ավելացել է
Զիմբաբվեում «Իդայ» արևադարձային ցիկլոնի առաջացրած հեղեղումների և տեղումների հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 259-ի, հայտել է Reuters-ը՝ հղում անելով Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության (IOM) տվյալներին:
Անհետ կորածների թիվը 217 է, հարկադրված են եղել իրենց տները լքել մոտ 16 հազար ընտանիք: Ավելի վաղ Ժնևում կայացած ճեպազրույցում ՄԱԿ-ի Պարենավորման համաշխարհային կազմակերպության պաշտոնական ներկայացուցիչ Էրվե Վերհուզելը հայտնել է, որ Զիմբաբվեի մոտ 200 հազար բնակիչ հրատապ օգնության կարիք ունի մոլեգնող արևադարձային ցիկլոնից հետո:

Число погибших в результате циклона в Зимбабве достигло 259
Число погибших в Зимбабве в результате наводнений и паводков, вызванных тропическим циклоном "Идай", составило 259 человек. Об этом в пятницу сообщило агентство Reuters со ссылкой на данные международной организация по миграции (IOM).
Согласно им, число пропавших без вести составляет 217 человек, свои дома были вынуждены покинуть около 16 тыс. семей. Ранее на брифинге в Женеве официальный представитель Всемирной продовольственной программы (ВПП) ООН Эрве Верхузел сообщил, что около 200 тыс. жителей Зимбабве нуждаются в срочной помощи после обрушившегося тропического циклона.