Ռոբերտ Քոչարյանին ուղղված Վահան Շիրխանյանի նամակը դատախազությունը ուղարկել է ԱԱԾ. Վանեցյան
Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ուղղված պաշտպանության նախկին փոխնախարար, զինված խմբի գործով մեղադրյալ Վահան Շիրխանյանի նամակը Գլխավոր դատախազի կողմից ուղարկվել է ԱԱԾ, այսօր ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում տեղեկացրեց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը։
«Իրականացվում են ստուգողական միջոցառումներ։ Եթե կլինեն հիմնավորվող փաստեր, կտրվի ընթացք», - ասաց Ա.Վանեցյանը։
Իր հերթին հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանն ասաց, որ ՀՀ նախկին վարչապետ Վազգեն Սարգսյանին լավ է ճանաչել և նամակում նշված, մասնավորապես, Մեղրիի հետ կապված հարցը ազգային անվտանգության խնդիր է, որը պարզելու կարիք կա։
«Եթե իմ օգնության կարիքը լինի, ես պատրաստ եմ օգնել», - հավելեց Ա.Քոչարյանը։
Նկատենք, որ Շիրխանյանը օրերս «Առաջին լրատվականին» էր տրամադրել 23 կետից կազմված մի նամակ, որն ուղղված էր Ռոբերտ Քոչարյանին և արձագանքն էր 2-րդ նախագահի հրապարակած գրքի։

Генпрокуратура направила адресованное Ширханяном письмо Роберту Кочаряну в СНБ – Артур Ванецян
Генеральная прокуратура направила адресованное бывшим заместителем министра обороны Армении, обвиняемым по делу о вооруженной банде Вааном Ширзаняном письмо второму президенту Армении Роберту Кочаряну в Службу национальной безопасности. Об этом сообщил сегодня директор Службы национальной безопасности (СНБ) Артур Ванецян на заседании постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности.
«Проводятся проверочные мероприятия. Если будут найдены обоснованные факты, будет дан ход», - сказал Артур Ванецян.
Председатель комиссии Андраник Кочарян в свою очередь заявил, что хорошо знал экс-премьера Вазгена Саркисяна и отмеченный в письме вопрос, в частности касающийся Мегри, является вопросом национальной безопасности и нуждается в выяснении.
«Если будет необходимость в моей помощи, я готов помочь», - заявил Андраник Кочарян.
Отметим, что на днях Ваан Ширханян предоставил новостному сайту 1in.am письмо из 23 пунктов, которое адресовано второму президенту Армении Роберту Кочаряну и является ответом на автобиографическую книгу экс-президента Армении и Арцаха «Жизнь и свобода».