Եթե «Սանիթեքի» հետ ուղղակի խզենք պայմանագիրը, քաղաքը մեծ տուգանքներ կվճարի. քաղաքապետ (Տեսանյութ)
Երևան քաղաքի մաքրությունը 12 տարվա պայմանագրով տրված է «Սանիթեքին»։ Պայմանագրի ավարտին դեռ 7 տարի կա, այնպես որ հարցն իրավական դաշտում է, այսօր համապետական շաբաթօրյակի ժամանակ լրագրողներին ասաց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը։
«Որպեսզի երկրորդ օպերատոր ներգրավենք, այս մեկի հետ պետք է խզենք պայմանագիրը։ Եթե ուղղակի խզենք, քաղաքը մեծ տուգանքներ կվճարի։ Սա պրոցես է, որը պետք է բերի պայմանագրի խզմանը, պրոցեսն ընթացի մեջ է։ «Սանիթեքի» աշխատանքը գնահատում եմ ոչ բավարար։ Սա բազմիցս եմ ասել», - ասաց Հայկ Մարությանը։

Yerevan city to pay big fines if breaches agreement with Sanitek: mayor
The cleaning of Yerevan city is entrusted to Sanitek with 12-year-long agreement. The agreement is in force for still 7 years, so the issue is in the legal field, mayor Hayk Marutyan told the reporters today during the pan-national cleanup works.
“To involve second operator we need to breach the agreement with this one, if to breach with this one, we must pay big fines. This is a process which will bring to the breach of the agreement, the process proceeds. I evaluate Sanitek’s work as unsatisfactory and I have told it many times,” Marutyan said.