ՊԵԿ-ում աշխատողներին հասկացրել են, որ պարգևավճարներից զրկվում են իրենց բերանբացության պատճառով. «Ժամանակ»
23/03/2019 09:45
«Ժամանակ» թերթը գրում է. ««Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ՊԵԿ-ում պարգևավճարների մասով բարձրացված աղմուկից հետո նախօրեին ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Ռաֆիկ Մաշադյանը մեծ ժողով է հրավիրել և շարքային աշխատողներին տեղեկացրել, որ այլևս պարգևատրումներ չեն լինելու նրանց համար։ Մաշադյանը աշխատողներին հասկացրել է, որ պարգևավճարներից զրկվում են իրենց բերանբացության պատճառով։
«Որ ավտոբուսներում քիչ բամբասեիք, էս օրին չէիք հասնի», - բառացիորեն ասել է Մաշադյանը և հասկացրել, թե ով դժգոհ է, որ միայն մաքուր աշխատավարձն է ստանալու առանց պրեմիաների, կարող է դիմում գրել ու գնալ՝ դուռը բաց է»»:

«Жаманак»: В КГД дали понять сотрудникам, что они лишаются премий из-за неумения держать язык за зубами
23/03/2019 12:09
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что после поднявшегося из-за выплаченных в Комитете государственных доходов (КГД) премий большого шума, заместитель председателя КГД Рафик Машадян созвал накануне большое собрание и проинформировал рядовых сотрудников, что для них премий больше не будет. Машадян дал понять сотрудникам, что их лишают премий из-за неумения держать язык за зубами.
«Если бы меньше сплетничали в автобусах, не дошли бы до этого дня», - сказал буквально Машадян и дал понять, что те, «кто недоволен, что будет получать только чистую зарплату без премий, может написать заявление и уйти с работы – дверь открыта».